Sungrow: Rynek jest gotowy na rozwiązania do magazynowania energii w domu

Europejski cel neutralności węglowej do 2050 r. jest dla naszego kontynentu silnym bodźcem do rozwoju systemów magazynowania energii. Analitycy spodziewają się, że już od 2022 roku w Europie będzie instalowanych ponad 1 GWh domowych systemów magazynowania energii rocznie. Co więcej, wprowadzane innowacje i silnie spadające ceny sprawiają, że magazynowanie energii w domach stało się jednym z najbardziej popularnych tematów w sektorze energii odnawialnej!

Zdjęcie autora: Sungrow

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych

Sungrow, jeden z największych producentów falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii niedawno opublikował supernews o swoim nowym 3-fazowym rozwiązaniu: połączeniu 3-fazowego falownika hybrydowego i zupełnie nowego akumulatora do rozwiązań domowych.

Prawie 2 lata temu wprowadziliśmy na rynek 3-fazową hybrydę, która jest kompatybilna z kilkoma markami akumulatorów. Zintegrowana funkcja zasilania rezerwowego, łatwa instalacja i elastyczne możliwości działania sprawiły, że produkt odniósł sukces na rynku - powiedział Andrea Polini, menedżer produktu ds. hybryd i ESS w Sungrow.

Gwarancja

Uruchomienie nowego rozwiązania magazynowania energii do zastosowań mieszkaniowych, to kolejny krok firmy w kierunku dalszego napędzania rewolucji energetycznej. Rozwiązanie 3-fazowe pozwala klientowi otrzymać cały system oparty o falownik hybrydowy i akumulator, dostarczony od jednego producenta. Daje to oczywiste korzyści dla instalatora, ale także dla klienta końcowego: jeden producent oznacza jeden punkt kontaktowy dla całego systemu. Może to dotyczyć instalacji, uruchomienia, zgłoszenia serwisowego lub warunków gwarancji.

Gwarancja jest naprawdę bardzo dobrym przykładem tego, co wyróżnia nasze rozwiązanie na rynku fotowoltaicznym. Cały system objęty jest unikalną 10-letnią gwarancją na produkt, co wyraźnie odróżnia nas od innych producentów na rynku, którzy wciąż mają inne warunki gwarancji na swoje falowniki i akumulatory. Nieustannie ulepszamy nasze portfolio, aby dostarczać praktyczne rozwiązania wysokiej jakości wszystkim naszym partnerom. Nowe rozwiązanie 3-fazowe jest zdecydowanie jednym z naszych największych osiągnięć w 2021 roku - komentuje Jeremy Powell, dyrektor ds. dystrybucji na Europę w Sungrow.

Inne zalety

Nowy magazyn energii został zaprojektowany w sposób modułowy i przyjazny dla użytkownika. Każdy moduł akumulatorowy waży tylko 33 kg i montuje się go, umieszczając moduły jeden na drugim, bez konieczności okablowania. Film instruktażowy prowadzi instalatora przez wszystkie wymagane etapy instalacji i pokazuje, jak szybka i łatwa może być instalacja urządzenia. Minimalna pojemność zaczyna się od 9,6 kWh, co odpowiada 3 modułom akumulatorowym. Maksymalna pojemność może wynieść do 25,6 kWh, co odpowiada 8 modułom akumulatorowym. Przy maksymalnym prądzie rozładowania wynoszącym 30 A, który odpowiada 3-fazowej hybrydzie, klient może zmaksymalizować autokonusmpcję.

Co więcej, połączenie falownika hybrydowego i akumulatora firmy Sungrow zapewnia zoptymalizowane podtrzymanie zasilania w warunkach domowych, z płynnym przejściem wynoszącym zaledwie 20 ms w przypadku awarii zasilania.

Kolejną zaletą 3-fazowego rozwiązania jest nowe urządzenie komunikacyjne WiNet-S. Moduł WiNet łączy Ethernet i WiFi w jednym porcie. Urządzenie wysyła świeże dane do bezpłatnej platformy monitorującej iSolarCloud co 10 sekund. Dzięki tej możliwości klient może sprawdzić przepływ energii i zużycie własne w czasie zbliżonym do rzeczywistego, mając całkowitą kontrolę nad produkcją energii odnawialnej.

Dostępność

Zapytany o dostępność, Andrea Polini potwierdził, że: „Nowy magazyn energii do zastosowań mieszkaniowych będzie dostępny we wszystkich krajach, w których producent sprzedaje 3-fazowy falownik hybrydowy”. Obecnie firma koncentruje się na Niemczech, Szwecji, Włoszech i Polsce. W przyszłości podążą za nimi kolejne kraje, takie jak Belgia, Holandia i Hiszpania.

O Sungrow

Firma Sungrow Power Supply Co., Ltd. jest najbardziej stabilną globalną marką oferującą falowniki szczycącą się urządzeniami zainstalowanymi na całym świecie o mocy ponad 182 GW (stan na czerwiec 2021 r.). Założona w 1997 roku przez profesora uniwersyteckiego Cao Renxian firma Sungrow jest liderem w dziedzinie badań i rozwoju falowników solarnych z największym specjalistycznym zespołem badawczo-rozwojowym w branży i szerokim portfolio produktów oferujących rozwiązania w zakresie falowników fotowoltaicznych oraz systemów magazynowania energii dla zastosowań przemysłowych, komercyjnych oraz mieszkaniowych, a także cieszące się uznaniem na całym świecie rozwiązania w postaci pływających elektrowni fotowoltaicznych. Będące owocem ugruntowanego, 24-letniego doświadczenia w branży fotowoltaicznej produkty Sungrow zasilają instalacje w ponad 150 krajach.