Firma Suntech ogłosiła, że moduły fotowoltaiczne dużej mocy z linii Ultra V uzyskały niedawno dwa certyfikaty od niemieckiego VDE i są zgodne z normami IEC 61215 i IEC 61730. Certyfikaty obejmują zarówno moduły jednostronne, jak i bifacjalne, co oznacza wysokie uznanie dla ich niezawodności, wydajności, a także jakości. Dzięki ciągle rozwijanym innowacjom technologicznym, moduł Ultra V mini przeznaczony do mikroinstralacji ma przekroczyć 410W mocy wyjściowej.

Moduł Ultra V mini Suntech to uniwersalne rozwiązanie dla coraz większych wymagań instalacyjnych zarówno na dachach domów mieszkalnych, jak i instalacjach komercyjnych.

Mniejsza powierzchnia

Moduł Ultra V mini charakteryzuje się rozmiarem 1724 x 1134 mm i powierzchnią mniejszą niż 2m2, co pozwala na maksymalne wykorzystanie ograniczonych obszarów instalacji na dachach budynków. Na przykładzie rynku niemieckiego – jeśli rozmiar modułu przekracza 2m2, konieczne jest uzyskanie dodatkowego pozwolenia (Allgemeine baufsichtliche Zulassung, abZ) od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBT). Moduły Ultra V mini wychodzą więc naprzeciw tym regulacjom, a także wymaganiom stawianym instalacjom modułów na dachach budynków w innych Krajach. Ultra V mini to nie tylko odpowiedni rozmiar ułatwiający instalację, ale także optymalizacja, w pełni wykorzystująca ograniczoną powierzchnię dachu w celu maksymalizacji zainstalowanej mocy. Moduł Ultra V mini full black ponadto doskonale komponuje się z pokryciami dachowymi, spotykając się z nowoczesną estetyką. W linii Ultra V mini, poza wersją full black, znajdują się także modele jednostronne ze srebrną lub czarną ramą, które mogą sprostać zróżnicowanym potrzebom klientów.

Z myślą o rozwoju produktu zorientowanym na człowieka, moduły Suntech są projektowane z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomimo niewielkiej wagi, 21,1kg, zwiększona została nośność mechaniczna modułu, który może wytrzymać podciśnienie (wiatr) do 3800Pa i nadciśnienie (śnieg) 6000Pa, skutecznie poprawiając niezawodność pracy modułu.

Pomimo mniejszej liczby ogniw krzemowych oraz mniejszej powierzchni, moduł Ultra V mini może przekroczyć moc oferowaną przez klasyczne, aktualnie dostępne na rynku konstrukcje, przeznaczone do instalacji domkowych.

Niższe koszty

Mniejsza liczba ogniw zmienia charakterystykę prądowo-napięciową, co skutkuje obniżeniem napięcia obwodu otwartego (Voc) modułu do około 37V. Dzięki temu, liczba modułów w jednym łańcuchu może zostać odpowiednio zwiększona, podnosząc jednocześnie moc układu, a w efekcie pomaga znacznie obniżyć koszt BOS. Zoptymalizowany rozmiar modułu Ultra V mini jest także lepiej dopasowany do transportu kontenerowego, zmniejszając koszty transportu o 5% w porównaniu z konstrukcjami klasycznymi tej samej mocy, co skutecznie dodatkowo pozwala zmniejszyć koszty BOS o około 2,6-2,8%. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty związane z produkcją, transportem, instalacją, materiałami pomocniczymi oraz trackerami, koszty EPC można praktycznie zmniejszyć, zapewniając klientom wyższy zwrot z inwestycji.

Wysoka moc i wysoka sprawność to konsekwentny kierunek rozwoju modułów fotowoltaicznych, a także najskuteczniejsza inicjatywa do obniżenia ogólnego LCOE. Moduły dużej mocy Suntech z linii Ultra V otrzymały certyfikat IEC i zostały oficjalnie wprowadzone na rynek europejski, co jest wynikiem ciągłych wysiłków firmy Suntech w dziedzinie półogniwowych modułów monokrystalicznych z ogniwem 182mm. – powiedział Xiaorong Cao, wiceprezes Suntech

Jak dodał wiceprezes, Suntech będzie nadal wprowadzać innowacje i opracowywać nowe produkty zorientowane na klienta w oparciu o godną zaufania jakość produktów, aby skutecznie i efektywnie zasilać naszą Planetę energią elektryczną ze Słońca.

Suntech

Producent modułów fotowoltaicznych