Sunways przedstawia trójfazowy inwerter nowej generacji o mocy od 3 do 6 kW!

Z 28-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej, pochodzący z Niemiec producent falowników fotowoltaicznych Sunways, zaprezentował ostatnio swój trójfazowy falownik nowej generacji STT-3-6KTL-M. Inwerter jest przeznaczony do instalacji PV w gospodarstwach domowych.

Zdjęcie autora: Sunways

Sunways

Producent falowników fotowoltaicznych

Wprowadzenie na rynek kompaktowego falownika trójfazowego STT-3-6KTL-M jest częścią ciągłych wysiłków Sunways na rzecz innowacji w zakresie technologii i produktów. Falownik nowej generacji jest przeznaczony na rynki, na których domowa sieć energetyczna jest systemem trójfazowym, czyli takich jak Polska, Czechy, Węgry, itp. STT-3-6KTL-M to falownik, który nie tylko wygląda elegancko i kompaktowo, ale wykorzystuje również zaawansowane funkcje, jednocześnie zapewniając wygodę i bezpieczeństwo w każdym gospodarstwie domowym.

Dzięki innowacyjnym pracom badawczo-rozwojowym, seria Sunways STT-3-6KTL-M to przemyślany produkt poprawiający wydajność, który pod wieloma względami przebija falowniki trójfazowe STT-4-6KTL-HT starej generacji - powiedział Kui Li, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu Sunways.

Co wyróżnia nową serię?

Zakres mocy serii falowników STT 3-6KTL-M to 3kW-6kW. Obejmuje on modele STT-3KTL-MS, STT-3KTL-M, STT-4KTL-M, STT-5KTL-M, STT-6KTL-M. Inwertery ważą tylko około 14 kg co oznacza, że są około 40% lżejsze niż ostatnia generacja. Są tym samym łatwe do przenoszenia i instalacji. Nowa generacja jest też o 55% mniejsza niż poprzednia, a więc zapewnia większe możliwości instalacji. Dodatkowo, napięcie rozruchowe tego falownika zostało obniżone o 25% do 135V. Dzięki temu falowniki mogą rozpoczynać pracę wcześniej i pracować dłużej w ciągu dnia. Co więcej, maksymalny prąd wejściowy tego falownika został podniesiony do 15 A. Jest więc o 36% wyższy niż w przypadku starej generacji. Dzięki wyższemu prądowi, falownik jest kompatybilny z modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy.

Oprócz wyżej wymienionych ulepszeń, również poziom ochrony falownika został zoptymalizowany do IP66. Umożliwia to pracę falownika w trudnych warunkach, takich jak wyspy o dużej wilgotności i wysokim zasoleniu, bo falownik jest w pełni chroniony przed kurzem i wodą.

A co z ceną?

Dzięki wyselekcjonowanej grupie badawczo-rozwojowej, większość wyżej wymienionych ulepszeń jest realizowana poprzez optymalizację technologii, bez dalszych dodatkowych kosztów. W związku z tym oczekuje się, że cena nowej serii falowników będzie nieco niższa niż cena poprzedniej generacji, a także innych niemieckich marek tego samego typu falowników, gdy falownik wejdzie w fazę masowej produkcji. Ma ona rozpocząć się w grudniu 2021 r. Wtedy falownik będzie można kupić za pośrednictwem sprzedaży bezpośredniej Sunways oraz autoryzowanych partnerów.

Zobacz również