W pensjonacie myśliwskim niedaleko Cedyni w województwie zachodniopomorskim przeprowadzono modernizację systemu grzewczego.

Miejsce, które odwiedziła redakcja GLOBEnergia to najdalej na zachód polski wysunięta stadnina koni. Do kotła olejowego dostawiono powietrzną pompę ciepła.
Przed modernizacją, budynek pensjonatu był ogrzewany kotłem olejowym dużej mocy. Było to rozwiązanie bardzo kosztowne.
Decyzja w inwestycję w pompę ciepła było podyktowana przede wszystkim względami ekonomicznymi, ale też względami ekologicznymi. Dla inwestorów, rozwiązanie jakim jest powietrzna pompa ciepła to pewnego rodzaju uniezależnienie się od wahań cen paliw kopalnych. W gospodarstwie jest również agregat prądotwórczy, które również gwarantuje pewnego rodzaju niezależność od dostaw energii elektrycznej.
Tegoroczna zima (2014/2015), która była stosunkowo łagodna, przez co kocioł olejowy praktycznie w ogóle nie był używany.  Całym układem steruje zaawansowana automatyka kocioł olejowy również jest wpięty w układ sterowania pompy i to pompa decyduje czy kocioł ma się włączyć, czy nie.
Ciepło jest rozprowadzane po budynku za pomocą grzejników płytowych i za pomocą ogrzewania podłogowego.   Wszystkie grzejniki są wyposażone w głowice termostatyczne.
Zastosowana w budynku powietrza pompa ciepła ma moc 60 kW firmy Dimplex i pracuje od 2014r. Na dzień dzisiejszy jest ona wspomagana kotłem olejowym, ale przewidziana jest w tym systemie druga powietrzna pompa ciepła, która pozwoli na rezygnację z kotła olejowego.
Po zakończeniu sezonu grzewczego i po wstępnych obliczeniach kosztów ogrzewania zostały stwierdzone 50% oszczędności związane z eksploatacją. Pompa spłaciła się więc bardzo szybko dlatego inwestor podjął decyzję o inwestycji w kolejną pompę ciepła.