System M – maksymalne oszczędności i minimalne nakłady

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

System M to pompy ciepła, które opracowano całkowicie na nowo: są wyjątkowo proste w zamawianiu, montażu, eksploatacji i jednocześnie bardzo wszechstronne pod względem zastosowania i funkcjonalności.

System M jest zawsze gotowy do działania i w pełni aktualny. To również system, który myśli nie tylko o użytkowniku, ale też o instalatorze i projektancie. Każdy specjalista w dziedzinie systemów grzewczych potrzebuje systemu, który jest bardzo łatwy w instalacji, obsłudze i naprawie. W ten sposób można jeszcze lepiej reagować na potrzeby klientów. Jednak nie tylko montaż i konserwacja powinny być łatwe. Najlepiej, aby system działał sprawnie przez cały okres grzewczy, a jeszcze lepiej zęby był sprawny przez cały okres użytkowania. Im lepiej działa system grzewczy, tym mniej stresu ma specjalista i tym bardziej zadowolony jest użytkownik! Taki właśnie jest System M: zaprojektowany, skonfigurowany i wyposażony w inteligentne funkcje wyprzedzające pojawienie się problemów w przyszłości.

M jak maksymalna oszczędność miejsca i swoboda, minimalne nakłady przy projektowaniu.

Wyjątkowo małe wymiary: System M to jedne z najmniejszych urządzeń w swojej klasie!

– linia Compact (szer. x wys. x gł.): 60 x 210 x 60 cm (j. wewn.), 60 x 87 x 50 cm (j. zewn.)

– linia Comfort (szer. x wys. x gł.): 120 x 140 x 75 cm (j. wewn. z c.w.u.), 85 x 123 x 60 cm (j. zewn.)

Wyjątkowe możliwości personalizacji:

bogactwo kolorów i materiałów (jeden wariant drewniany – modrzew) umożliwiają dopasowanie jednostki zewnętrznej linii Compact i  Comfort do elewacji budynku. Swobodny dobór kolorów i materiałów według indywidualnych preferencji linii System M  Personal.

Wyjątkowa swoboda projektowa:

dzięki funkcjonalnej, minimalistycznej konstrukcji.

Wyjątkowo dopracowana konstrukcja:

dzięki bardzo niskiej emisji dźwięku (≥ 27 dB(A)), System M jest doskonały do montażu na osiedlach domów zlokalizowanych blisko siebie. Gwarantuje komfort mieszkania na takim samym poziomie jak przed montażem pompy ciepła. Minimalna odległość od sąsiedniego budynku to tylko 4,5 m (linia Comfort 12 – 5 m).

Radykalnie cichy – emisja hałasu zredukowana nawet o 50%

Wyjątkowo łatwe projektowanie i konfiguracja:

dzięki przemyślanym wariantom, które zapewniają możliwość łatwego wyboru i rozbudowy. Dzięki wstępnie zmontowanym modułom umożliwiającym łatwa instalacje – bez denerwujących poszukiwań, zmian czy improwizacji na miejscu montażu. Wystarczy rozpakować, podłączyć i gotowe… Wstępnie skonfigurowane wyposażenie dodatkowe obejmuje między innymi: – moduł przyłączeniowy niemieszanego i/lub mieszanego obiegu grzewczego, – moduł do pracy w trybie biwalentnym (np. z kotłem olejowym/gazowym), – moduł do pracy w trybie biwalentnym- -odnawialnym (np. z systemem solarnym lub kotłem na biomasę). Przewody chłodnicze dostępne są w dwóch długościach i dostarczane wraz z przewodem sterowniczym.

Wyjątkowo łatwe pierwsze uruchomienie:

dzięki fabrycznemu wyposażeniu w niezależny punkt dostępowy online. Łatwe uruchomienie („easy-on”) możliwe jest, zarówno za pomocą panelu sterowania, jak i urządzenia mobilnego. Proces wymaga tylko wprowadzenie kilku ustawień i odpowiedzi na kilka prostych pytań.

Wyjątkowo łatwa konserwacja:

dzięki ciągłemu monitoringowi online, który umożliwia indywidualna optymalizacje wydajności oraz odpowiednio wczesna i ukierunkowana diagnozę, a także usuwanie błędów. Dzięki pakietowi serwisowemu z opcjonalna 5-letnia gwarancja.

Wyjątkowo intuicyjny:

za pomocą dotykowego ekranu lub aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne. Obsługa jest tak łatwa, że do kontroli całego systemu wystarczy tylko aplikacja.

Wyjątkowo łatwa konserwacja:

dzięki monitoringowi online z komunikatem błędu w przypadku stwierdzenia odchyleń parametrów technicznych, kontroli online systemu po sezonie grzewczym i automatycznej aktualizacji oprogramowania.

Wyjątkowo sprawna dostawa:

czas oczekiwania na dostawę skrócony nawet do kilku dni roboczych.

German Design Award 2018 dla System M!

Miło nam poinformować, że System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii "Energia". German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. W procesie nominacji eksperci z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, których produkty wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.

Zobacz również