Producenci pomp ciepła stoją dzisiaj przed wyzwaniem spełnienia wielu wymagań, jakie stawiane są tym urządzeniom grzewczym.

Z jednej strony, systemy grzewcze mają być efektywne energetycznie, oszczędne, ekologiczne, a z drugiej strony wygodne w montażu, obsłudze i tanie w eksploatacji.

Na rynku pojawiają się coraz nowsze produkty. Niektóre z tych produktów zdobywają liczne nagrody w europejskich, jak i polskich rankingach.

System M – o produkcie

System M to pompy ciepła nowej generacji do grzania i chłodzenia Dimplex o modułowej konstrukcji. Charakteryzuje je niskie zapotrzebowanie na miejsce, ciekawe i nowoczesne wzornictwo oraz wysoka wydajność. Producent zapewnia, że są ciche i komfortowe w użytkowaniu i montażu.

Są to urządzenia o mocy w przedziałach 4-6 kW i 9-16 kW.

W pierwszym przedziale mocy, użytkownik może wybrać jeden z trzech dostępnych wariantów:

  • System M Pure: system grzewczy dedykowany do domów o powierzchni do 150 m2, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 litrów i z ciągłą obsługą z Smart Heating Room.
  • System M Compact/Comfort: Nowoczesny system grzewczy polecany użytkownikom oczekującym najwyższego komfortu. Dedykowany do domów o powierzchni do 300 m2. Modele z najwyższymi klasami efektywności energetycznej polecane również do obiektów. Posiadają opcjonalną funkcję chłodzenia i dostępne są opcje indywidualnej zmiany wyglądu.
  • System M Personal: System M Compact i/Comfort dla użytkowników oczekujących nadania urządzeniom indywidualnego charakteru. Wystarczy wybrać kombinację materiału czy koloru i w ten sposób dopasować np. do elewacji budynku, czy harmonijnie połączyć z otaczającą zielenią. modernizowanych.

W przedziale mocy 9-16 kW dostępne są dwa warianty:

  • System M Comfort o wydajności grzewczej 9-12kW, z opcjonalną funkcją chłodzenia, opcjonalnym zasobnikiem c.w.u. o poj. 240 litrów do integracji z pompą ciepła, obsługą poprzez wyświetlacz dotykowy lub Smart Room Heating app oraz z opcją indywidualnej zmiany wyglądu.
  • System M Comfort Cooling o wydajności grzewczej 9-16 kW, z technologią inwerterową umożliwiającą chwilowe zwiększenie mocy grzewczej, funkcją chłodzenia, opcjonalnym zasobnikiem c.w.u. o poj. 240 litrów do integracji z pompą ciepła, obsługą poprzez wyświetlacz dotykowy lub Smart Room Heating app oraz z opcją indywidualnej zmiany wyglądu.

System M osiągają efektywność energetyczną klasy A++, integruje bardzo wiele możliwości i funkcji, które sprawiają, że osiąga on wysokie wartości efektywności energetycznej dla urządzeń systemowych, wyposażone są w nowoczesne systemy sterowania, dostępne z opcją zintegrowanego chłodzenia. Pakiet serwisowy System M  to 2 lata gwarancji z możliwością przedłużenia do 5 lat.

System M, Fot. Dimplex

System M, Fot. Dimplex

System M – nagrody i wyróżnienia

Nowe pompy ciepła od  Dimplex zdobyły już kilka istotnych wyróżnień.

Po pierwsze –  nagrodę German Design Award 2018 w kategorii „Energia”. German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową.

Pompy ciepła z System M zdobyły również uznanie Ekspertów  Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. Inż. Józefa Jasiczaka i znalazły się wśród tegorocznych medalistów Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Targów Budma.

System M na Budmie

System M, premierowo został zaprezentowany podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2018, w Poznaniu, które odbyły się w dniach: 30.01–2.02 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dimplex

Po prostu wyższa wydajność