Firma Dimplex przedstawia System Zero – rewersyjną, powietrzno-gruntową pompę ciepła, która rewolucjonizuje wykorzystanie energii cieplnej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych!

Jest to wszechstronne urządzenie do grzania oraz chłodzenia, które jako dolne źródło ciepła wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych.

System ten jest oszczędny, gdyż automatycznie wykorzystuje odpowiednie źródło ciepła w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością. Dla projektantów oznacza to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, a dla inwestora – wymierne korzyści finansowe.

SYSTEM ZERO – ZERO OGRANICZEŃ, ZERO MARNOTRAWSTWA

Ciepło z powietrza, gruntu, a może ciepło odpadowe z procesów technologicznych? System Zero nie ogranicza wyboru źródła energii i umożliwia wykorzystanie ciepła aż z trzech źródeł. Automatycznie określa zakres wykorzystania źródła energii pod kątem najwyższej wydajności systemu w zależności od temperatury dolnego źródła ciepła. Nie ważne czy to centrum serwerowe, budynek mieszkalny, obiekt przemysłowy, a może handlowy… nowy czy modernizowany – System Zero zawsze pracuje z najwyższą wydajnością! Dlaczego ciepło odpadowe pochodzące z procesów technologicznych urządzeń chłodniczych ma się marnować? Z Systemem Zero można bardzo efektywnie wykorzystać to, do tej pory niedoceniane źródło energii i w ten sposób zredukować koszty eksploatacji nawet o 25%.

 

ŹRÓDŁO CIEPŁA: POWIETRZE ZEWNĘTRZNE

Powietrze zewnętrze posiada istotną zaletę – nieograniczony dostęp. Jest ono podstawowym dolnym źródłem ciepła wykorzystywanym przez System Zero w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością – czyli powyżej temperatury 0°C.

ŹRÓDŁO CIEPŁA: GRUNT

System Zero przełącza się na wykorzystanie gruntu, jako dodatkowego źródła ciepła w temperaturze poniżej 0°C. Energia gruntu nie jest wykorzystywana w 100%, lecz w zakresie dostarczenia brakującej energii niezbędnej do ogrzania obiektu i wydajnej pracy systemu.

ŹRÓDŁO CIEPŁA: CIEPŁO ODPADOWE

Duże obiekty, jak np. kompleksy handlowe, czy centra obliczeniowe wytwarzają ogromną ilość ciepła odpadowego. System Zero to pierwsza seryjna pompa ciepła, która wydajnie potrafi je wykorzystać. Efekt? Zero marnotrawstwa energii, zero piętrzenia kosztów!

ZALETY W SKRÓCIE

 • 2-sprężarkowa, powietrzno-gruntowa, rewersyjna pompa ciepła do grzania i aktywnego chłodzenia wykorzystująca zalety 2 źródeł ciepła: powietrza i gruntu z możliwością wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Zastosowanie do nowych oraz modernizowanych obiektów o powierzchni do 1 000 m² (w tym produkcji ciepłej wody użytkowej).
 • Obieg powietrze/woda – wykorzystanie źródła ciepła/chłodu ze stale dostępnego powietrza zewnętrznego (podstawowe źródła ciepła).
 • Obieg glikol/woda – wykorzystanie energii z gruntu (dodatkowe źródło ciepła) oraz ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Inteligentne sterowanie wyborem źródła ciepła – praca naprzemienna lub równoległa z uwzględnieniem zakresu, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością.
 • 2-sprężarkowa konstrukcja – lepsze dopasowanie mocy grzewczej do zmiennego zapotrzebowania na ciepło budynku, przy jednoczesnym osiąganiu wyższej wartości współczynnika COP oraz dłuższej żywotności urządzenia.
 • Wysoka temperatura zasilania.

 • Konstrukcja zoptymalizowana do pracy w polskich warunkach klimatycznych z szerokim zakresem temperatur pracy.
 • Zaawansowana automatyka – kompleksowy nadzór nad wydajną pracą całego systemu grzewczo-chłodzącego oraz zdalny dostęp poprzez sieć Ethernet, KNX, EIB, MODBUS.
 • Doskonałe rozwiązanie do obiektów z zainstalowanymi innymi urządzeniami, gdzie ciepło pochodzące z procesów technologicznych może być również wykorzystane przez pompę ciepła, np. sklepy wielkopowierzchniowe z zainstalowanymi urządzeniami chłodniczymi, centrum serwerowe itp.
 • Bogate możliwości rozbudowy.
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy (propan).
 • 5 lat gwarancji.

Źródło: Dimplex.pl