Nowe systemy oferują wysokie bezpieczeństwo, łatwość konfiguracji oraz pełną kompatybilność. Zastosowana w nich technologia oraz klasa szczelności IP55 sprawia, że nie stwarzają zagrożenia pożarowego, a system BackUp pozwala na korzystanie z energii elektrycznej w czasie awarii sieci. System CLIP-In w akumulatorach BYD pozwala na połączenie poszczególnych elementów bez konieczności użycia przewodów. W najbliższym czasie, systemy magazynowania energii stanowić będą nieodłączny element instalacji fotowoltaicznej.

Naturalną konsekwencją rodzimego boomu fotowoltaicznego stanie się niestabilność sieci dystrybucyjnych, którą zniwelować będzie można dzięki prosumenckiemu magazynowaniu energii – Tadeusz Ogarek, Dyrektor Działu Technicznego KENO Energy

W perspektywie najbliższych kilku lat, biorąc pod uwagę zapowiadane dofinansowania, można śmiało stwierdzić, że systemy magazynowania energii staną się nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznych.

Jakie korzyści oferują systemy magazynowania energii?

Prosumenci, dla których główną wartością jest ochrona środowiska, nowoczesna technologia, czy po prostu chęć uniezależnienia się i poczucia bezpieczeństwa z pewnością zainteresują się tematem systemów magazynowania energii. To kompaktowe, estetyczne i bezpieczne rozwiązanie niesie bowiem ze sobą szereg korzyści.

Przede wszystkim daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki zastosowanej technologii oraz klasie szczelności IP55 wykorzystywanej w akumulatorach BYD nie stwarzają one zagrożenia pożarowego. Dzięki systemowi BackUp pozwalają nieprzerwanie korzystać z energii elektrycznej, również w przypadku zaniku prądu w sieci, spowodowanej awarią występującą ze strony dostawcy energii.

Łatwość instalacji, kompatybilność, bezpieczeństwo

Z punktu widzenia instalatora istotnymi cechami będą: łatwość instalacji, konfiguracji oraz kompatybilność. Akumulatory BYD wyposażone zostały w system CLIP-In pozwalające połączyć segmenty magazynu energii, bez konieczności wykorzystywania przewodów. Dzięki aplikacji Be Connect dostępnej zarówno na systemy Android, jak i iOS instalatorzy w 4 prostych krokach są w stanie skonfigurować podłączone urządzenie. Dostępne w KENO systemy magazynowania energii BYD HVM są kompatybilne z falownikami hybrydowymi w ofercie dystrybutora, min. Fronius 24 Gen oraz GoodWe z serii ET.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość stworzenia swojego prywatnego, bezemisyjnego ekosystemu gospodarstwa domowego. Zastosowanie magazynów energii w instalacji fotowoltaicznej pozwala na połączenie ich ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych, co z pewnością zainteresuje właścicieli „elektryków”.

Magazynowanie energii – przyszły standard w instalacjach fotowoltaicznych

Systemy magazynowania energii to doskonałe rozwiązanie do stworzenia kompletnego systemu fotowoltaicznego pozwalającego na stworzenie bezemisyjnego ekosystemu gospodarstwa domowego, zapewniającego bezpieczeństwo w momencie zaniku energii w sieci. Nie stwarzają zagrożenia pożarowego, są łatwe w instalacji oraz kompatybilne z większością marek falowników – co z pewnością doceni każdy instalator PV.


Materiał sponsorowany

Keno