Aktualności Aktualności

Szczecińskie targowisko będzie zasilane fotowoltaiką!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Wartość całej inwestycji sięga 4 milionów złotych. Wniosek o unijne dofinansowanie inwestycji został rozpatrzony pozytywnie.

Spółka podpisała właśnie z Urzędem Marszałkowskim umowę na jej dofinansowanie w wysokości 1 miliona 100 tysięcy złotych. Unijne wsparcie przyznano w ramach konkursu dotyczącego zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Urząd Marszałkowski dofinansuje łącznie ponad 100 różnych inwestycji obejmujących budowę, rozbudowę czy modernizację jednostek wytwarzających energię elektryczną i cieplną z odnawialnych źródeł energii, w tym tych opartych na biomasę, biogaz i energię słoneczną.

Instalacja fotowoltaiczne, według dokumentacji przetargowej będzie mieć moc 309,92 kWp.

Parking przed centrum Handlowym Manhattan (Fot. manhattan-szczecin.pl)

Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane nie tylko nad częścią targową, ale też nad parkingiem na dachach wiat, które zostaną tam zbudowane.

Parking by ul Staszica wyposażony w instalacje fotowoltaiczne ma powstać do czerwca przyszłego roku, podobnie jak cała inwestycja.

Energia wytworzona przez panele od kwietnia do października ma zabezpieczyć w całości potrzeby targowiska.

O targowisku w Szczecinie

Manhattan to największe targowisko w Szczecinie. Na co dzień na targowisku działa 470 podmiotów(270 pawilonów oraz 200 stanowisk ze stołami), w tym 380 punktów znajduje się pod stałym zadaszeniem. Liczba ta rośnie do ponad 500 w okresie letnim oraz przedświątecznym.

Oprócz pawilonów handlowych, na terenie Manhattanu znajdują się również liczne punkty usługowe – np. krawiec, zegarmistrz czy szewc, a także bary. W 2011 roku uruchomiona została również nowoczesna samoobsługowa myjnia samochodowa.