Targi Greenpower: bliżej zielonej energii

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

image013

13 – 15 maja w Poznaniu to dni, w które w Poznaniu królować będzie tematyka energetyki zarówno niekonwencjonalnej, jak i konwencjonalnej.

Odbywać się bowiem będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Będzie to dobra okazja do znalezienia produktów poprawiających efektywność kosztową oraz do nawiązania sieci kontaktów.

Na powierzchni wystawienniczej targów Greenpower wystawcy zaprezentują swoje oferty zarówno produktowe, jak i technologiczne rozwiązania dla sektorów m.in.: energii słonecznej, wiatrowej, biomasy i biopaliw a ponadto technologie i  systemy  dotyczące poprawy efektywności energetycznej jak i redukcji emisji  gazów cieplarnianych. Oprócz firm rodzimych, będzie można zobaczyć ofertę z takich krajów, jak: Austria, Chiny, Czechy, Tajwan, czy Niemcy. Po raz pierwszy na targach Greenpower zaprezentują się firmy z Belgii, które przedstawią technologie energooszczędne.

W sąsiednich pawilonach, gdzie odbywać się będą targi Expopower, będzie można zapoznać się z komplementarną ofertą z zakresu budownictwa energetycznego, energii cieplnej, elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, urządzenia do pomiarów i automatyki oraz detekcji gazów i wycieków, oświetlenia LED, telekomunikacji energetycznej, czy smart grids.

Targowe wydarzenia
Podczas targów nie zabraknie szeregu tematycznych konferencji, podczas których eksperci będą starali się odpowiedzieć m.in. na pytania: czy „zielona energia” jest opłacalna? jak dobrać kolektor słoneczny? oraz jak najlepiej wykorzystać odnawialne źródła energii? M.in. odbędą się trzydniowe seminaria Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej:

•    wtorek 13 maja:
- seminarium dla samorządowców: energetyka odnawialna szansą gmin na poprawę bezpieczeństwa energetycznego i trwały rozwój gospodarczy,
- seminarium sektora OZE w ramach projektu europejskiego: Keep on Track! Monitoring realizacji założeń pakietu klimatyczno-energetycznego UE w Polsce.
- seminaria technologiczne: energetyka wiatrowa oraz biomasa i biogaz
•    środa 14 maja:
- seminarium dla samorządowców w ramach projektu dofinansowanego przez NFOŚiGW: Biogazownie rolnicze - bezpieczne źródło energii w Twojej gminie
- seminarium: Finansowanie energii odnawialnej: możliwości pozyskania wsparcia – seminarium: Prosument – nowe ramy prawne i instrumenty finansowe dla dywersyfikacji produkcji energii.
•    czwartek 15 maja:
- seminarium: Młodzi na rynku pracy OZE
Podobnie, jak w roku ubiegłym, odbędą się dwie konferencje zorganizowane przez redakcję miesięcznika Czysta Energia we współpracy z  MTP:
•    wtorek 13 maja II Forum - Fotowoltaika dla każdego, którego partnerem będzie Polskie  Towarzystwo Fotowoltaiki, przedstawione zostaną najnowsze rozwiązania technologii PV oraz możliwości rozwoju mikroinstalacji w kontekście obecnego prawodawstwa.  
•    środa 14 maja „Samowystarczalne Energetycznie Gospodarstwo Agroturystyczne” – partnerem konferencji będzie Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią. W programie propozycje poprawy efektywności gospodarstwa poprzez wykorzystanie możliwości pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z OZE
Pełny program wydarzeń, już wkrótce na stronie www.greenpower.mtp.pl

Na odbywających się w tym samym czasie targach Expopower wydarzeniami godnymi uwagi są konferencje dedykowane samorządom, a poświęcone nowoczesnym i energooszczędnym rozwiązaniom w oświetleniu miejskim oraz drogowym: V Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Energooszczędność w oświetleniu” nt. Technika Świetlna 2014 oraz konferencja „LEDyfikacja miast i wsi. Oświetlenie drogowe”.

Organizatorami targów Greenpower są: Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej. Patronat Honorowy sprawuje Minister Gospodarki. 

Wstęp na targi po rejestracji jest bezpłatny.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie