Targi ISH 2017, które trwały od 14 marca do 18 marca odwiedziło 200 114 zwiedzających. Hale targowe pomieściły 2 482 wystawców.

889 wystawców to firmy krajowe, niemieckie. Aż 1 593 wystawców przyjechało na targi spoza  terytorium Niemiec, z 61 krajów. Tym samym odnotowano nowy rekord w poziomie międzynarodowości. 64% wystawców to firmy zagraniczne (w 2015 roku było to 61%) i 40% zwiedzających to goście z innych krajów (w 2015 roku było to 39%).

Najnowsze produkty i rozwiązania prezentowano na powierzchni łącznie 260 000 metrów kwadratowych.

– ISH rosną i stają się coraz bardziej międzynarodowe. Wskaźniki są wybitne, a nastrój na halach wystawowych był doskonały. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyników tego wydarzenia – , powiedział Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt.

Najwięcej turystów przybyło na tegoroczne wydarzenie z Chin, Włoszech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii, Austrii i Hiszpanii.

Zdecydowana większość uczestników  (80%) ocenia organizację i całe wydarzenie pozytywnie Wystawcy są w szczególności zadowoleni z dużej liczby pozyskanych kontaktów. Wystawcy widzą również pozytywne perspektywy gospodarcze, a 88% z nich twierdzi, że są one zadowalające. W przypadku niemieckich wystawców, aż 93% z nich ocenia perspektywy rozwoju rynku i branży w której działają bardzo obiecująco.

Nie mniej imponujący był wynik badania poziomu satysfakcji odwiedzających. Prawdopodobnie padł rekord! Zadowolonych z pobytu i z organizacji wystaw było aż 97% gości. Największą grupą odwiedzających, około 1/3 wszystkich odwiedzających, stanowiła branża sanitarna, grzewcza i klimatyzacyjna.

Następne spotkania w ramach targów ISH odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach 12 – 16 marca 2019 roku.

Źródło: messefrankfurt.com

Redakcja GLOBEnergia