Kielecki ośrodek wystawienniczy po raz kolejny gościł przedsiębiorców związanych z branżą energetyczną. XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki Enex oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia były w tym roku rekordowe – wystawę odwiedziło ponad 6 tysięcy zwiedzających!

Nowoczesna energia z ekologią w tle

W Targach Kielce można było zobaczyć najnowszej generacji panele fotowoltaiczne, solary czy pompy ciepła. Swoje rozwiązania proponowali najwięksi w branży – wśród nich Corab, Viessmann czy ABB. Na wystawie można było oglądać także samochody elektryczne czy sprzęt rozwijający infrastrukturę drogową e-mobilty. Pojawiły się więc szybkie ładowarki czy baterie magazynujące energię w efektywny sposób.

Odbyła się II edycja konkursu na Instalatora Roku, a także „Festiwal pomp ciepła” dedykowane instalatorom z branży zorganizowany przez Redakcję GLOBEnergia już po raz XII! Wydarzeniem zainteresowała się ogromna publiczność! Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się niemal 300 osób! Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini oraz Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.

Zmagano się także z fachowym montażem paneli fotowoltaicznych. O zaszczytny tytuł Fotowoltaicznego Instalatora Roku 2019 walczyło pięć drużyn. Na podium stanęły firmy: PV System na miejscu trzecim, Helios Power na drugim, a Fotowoltaicznym Instalatorem Roku 2019 został SunSol z Gdańska. Zwycięzcy postanowili przekazać nagrodę na cele charytatywne.

Enex

Instalator Roku 2019. Fot. Enex

Siła tradycji

W Targach Kielce nie zabrakło również dostawców tradycyjnej energii – dystrybutorów, ale także producentów przetworników, armatury sieciowej czy listew bezpiecznikowych. Wśród wystawców znaleźli się również polscy dystrybutorzy energii, jak PGE Dystrybucja, partner targów.

Targi ENEX to doskonała okazja do promocji produktów. Podczas tej edycji na premierę najnowszego kotła grzewczego zdecydowało się DEFRO, który spełnia ekologiczne normy klasy 5 oraz Ecodesign.

Z nową wiedzą o energii

W programie znalazły się konferencje, kongresy i seminaria. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie PORT PC „Dom bez rachunków”. Podczas, którego poruszono kwestię znaczenia pomp ciepła w dużych przedsiębiorstwach oraz w mniejszych budynkach. Udział w panelu dyskusyjnym wziął Piotr Woźny, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze”.

Podczas targów ENEX odbyło się także jubileuszowe, X Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+, na którym prawie 350 zarejestrowanych uczestników wysłuchało 12 prelekcji, poznali aktualne ceny, nowości technologiczne, konkretne porady dla inwestorów i instalatorów . Wydarzenie zorganizowane przez Redakcję GLOBEnergia poświęcone było w pełni branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii, a odbyło się 28 lutego 2019 r. podczas Targów ENEX 2019.

Solar+

Forum Solar+. Fot. Enex

Po raz drugi odbyła się konferencja Energia PL. Bloki tematyczne dotyczyły Magazynów energii w Rynku Energetyki oraz w rynku e-mobility. Udział w konferencji wzięli m.in. specjaliści z Energoprojekt Katowice, Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk KEZO oraz Przedstawiciele Ministerstwa Energii, które objęło patronat honorowy nad targami ENEX.

 

Redakcja GLOBEnergia