Tauron prawdopodobnie złoży oferty w zaplanowanych na wrzesień i październik aukcjach OZE – można przeczytać w „Rzeczpospolitej”. Dziennik podaje jako bardzo prawdopodobne, że Grupa wystartuje w akcjach zaplanowanych na 28 września oraz 2 października.

Aukcja dotycząca biogazowni oraz małych elektrowni wodnych

Pierwsza z tych aukcji dedykowana jest jednostkom o mocy poniżej 1 MW, w szczególności chodzi o biogazownie inne niż rolnicze, jednostki wykorzystujące biomasę oraz niektóre elektrownie wodne. W tej aukcji Tauron ma złożyć ofertę elektrowni wodnej o mocy ok. 0,7 MW.

Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas aukcji zaplanowanej na 28 września została ustalona na poziomie nieco ponad 1,659 TWh. Maksymalna wartość wynosi natomiast prawie 556,175 mln zł. Nieco później, bo na 2 października 2017 r. zaplanowano aukcję dla tego typu jednostek o mocy powyżej 1 MW.  Podczas tej aukcji Tauron prawdopodobnie będzie się ubiegał o wsparcie dla hydroelektrowni o łącznej mocy ok. 30 MW oraz instalacji biomasowych o łącznej mocy zainstalowanej 120 MW.

Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas tej aukcji wynosi ponad 10,5 TWh, a wartość maksymalną ustalono na poziomie prawie 3,769 mld zł.

Według ustaleń „Rzeczpospolitej”, w PGE oraz Enei jak na razie nie zapadały decyzje odnośnie udziału w najbliższych aukcjach OZE.  Nie wiadomo, czy grupa Energa planuje udział w aukcjach OZE, czy nie.

 

Źródło: Rzeczpospolita, Biznes Alert