Ruszyła kampania informacyjna na temat sposobów walki ze smogiem oraz zbieranie danych do badań na temat wiedzy mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza i bezpieczeństwa w sezonie grzewczym.

Kampania informacyjna to jednak nie wszystko!

Program „Oddychaj powietrzem” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę na temat czystego powietrza i ekologicznych sposobów ogrzewania, a także do tych, którzy stoją przed decyzją co do wyboru odpowiedniego dla siebie medium grzewczego.

TAURON zapewnia im nie tylko dostawę prądu czy gazu. Gwarantuje również usługę związaną z doborem, montażem i serwisem urządzeń grzewczych, np. kotłów gazowych, pomp ciepła, czy klimatyzacji z funkcją ogrzewania.

Oferta TAURONA jest kompleksowa – zawiera pomoc w załatwieniu wszelkich formalności oraz zapewnia bezpłatne doradztwo. I, co równie ważne, daje gwarancję wymiany ogrzewania na takie, które będzie ekologiczne oraz dopasowane nie tylko do indywidualnych potrzeb, ale i możliwości finansowych klienta. Oferta ta skierowana jest dla Małopolski!

W Krakowie od 2019 roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz używania paliw stałych. Osoby, które korzystają z nieekologicznych pieców, muszą je wymienić na ogrzewanie przyjazne dla środowiska. TAURON, by wesprzeć w tych działaniach mieszkańców Krakowa, podpisał w 2016 r. porozumienie z krakowskim magistratem.

TAURON proponuje mieszkańcom wymianę nieekologicznego ogrzewania na kocioł gazowy. Oferta wiąże się z gwarancją niższych cen gazu, bezpłatnym doradztwem w doborze urządzeń grzewczych i darmowym serwisem domowej instalacji gazowej. Tauron załatwia również wszelkie formalności związane z przygotowaniem wniosku o dotację. Urząd Miasta zapewnia zwrot do 80 proc. całości lub części kosztów poniesionej inwestycji.

W 2017 roku TAURON przeznaczy na realizację zadań związanych z rozwojem sieci i infrastruktury energetycznej w Małopolsce 356 mln złotych. Lepsza sieć oznacza dla mieszkańców lepszy dostęp do rozwiązań grzewczych opartych na elektryczności.

TAURON zaprasza również na portal Oddychajpowietrzem.pl, który jest swoistym kompendium wiedzy na temat wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Każdy, kto powinien wymienić ogrzewanie na ekologiczne, na Oddychajpowietrzem.pl znajdzie kompendium wiedzy na ten temat. Dowie się o różnych możliwościach wyboru oraz w łatwy sposób będzie mógł nawiązać kontakt z partnerem TAURONA, który udzieli mu bezpłatnych porad i przygotuje ofertę dostosowaną do jego potrzeb.

– Oddychaj powietrzem to systemowy program mający na celu poprawę stanu powietrza w Małopolsce. Ten kompleksowy projekt jest ukierunkowany zarówno na edukację, jak i na przygotowanie konkretnych rozwiązań produktowych w ofercie TAURONA dla mieszkańców i partnerów samorządowych w Małopolsce – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Źródło: TAURON

Redakcja GLOBEnergia