W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tymi przyjaznymi dla środowiska urządzeniami, a żeby sprostać wymaganiom rynku, producenci stale rozwijają technologię pomp ciepła, aby wytwarzać najbardziej wydajne i przyjazne dla środowiska systemy w branży. Jako wiodący dostawca systemów HVAC, portfolio produktów grzewczych LG obejmuje szeroką gamę wysoce energooszczędnych i zaawansowanych systemów energii odnawialnej. Nasza misja to zapewnienie właściwego rozwiązania grzewczego dla każdych wymagań i budynku.

Pompa ciepła to urządzenie, które przekształca energię z powietrza, ziemi i wody w ciepło do celów użytkowych. Ta transformacja odbywa się poprzez zaawansowany cykl chłodniczy. Innymi słowy, odnosi się do techniki przenoszenia ciepła z odnawialnych źródeł energii, takich jak np. powietrze. Energia potrzebna do wytworzenia niezbędnego ciepła w porównaniu do kotłów wykorzystujących konwencjonalne paliwa kopalne, gaz czy olej wynosi jedną czwartą, a pozostałe trzy czwarte wykorzystywane jest z energii odnawialnej.

Rozwiązanie grzewcze LG zapewnia bardziej ekologiczny i energooszczędny system dla Twojego domu i biura dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi zielonych technologii, takich jak czynnik chłodniczy R32  i sprężarka spiralna R1.

Budownictwo mieszkaniowe

Rozwiązanie ogrzewania mieszkaniowego LG może jednocześnie pokrywać zapotrzebowanie
na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w domu. W porównaniu z konwencjonalnym systemem kotłowym jest bardziej wydajny i redukuje emisję CO2 w miarę użytkowania energii odnawialnej z powietrza zewnętrznego. Co więcej, te rozwiązania grzewcze można łączyć z inteligentnymi rozwiązaniami sterującymi,
LG SmartThinQTM.

W roku 2019 LG Electronics wprowadziło na rynek nową pompę ciepła Therma V Split na ekologiczny czynnik R32. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim:

  • Wysoką wydajnością ogrzewania nawet w niskiej temperaturze,
  • Szerokim zakresem pracy,
  • Zmniejszonym poziomem hałasu.

Zaawansowana technologia pozwala jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie poprzez zastosowanie:

  • Sterownika z intuicyjnym interfejsem,
  • Własnego rozwiązania Wi-Fi. (SmartThinQTM),
  • Monitorowania informacji o zużyciu energii.

Koncepcja Split Hydro box

THERMA V typu Split hydro box konstrukcyjnie jest rozdzielona i instalowana wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Te dwie jednostki są połączone orurowaniem wypełnionym czynnikiem chłodniczym, a elementy po stronie wodnej, takie jak naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła czy pompa wodna znajduje się wewnątrz jednostki wewnętrznej. Ponadto wszystkie podzespoły wodne związane z ogrzewaniem znajdują się wewnątrz, dzięki czemu nie trzeba martwić się o problemy związane z zamarzaniem niezależnie od zewnętrznej temperatury otoczenia.

Ten sam wygląd – ulepszone podzespoły

Kluczowe parametry i porównanie do poprzedniego modelu ( na R410A)

Nowa jednostka Therma V Split R32 posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential)

Wysoka wydajność ogrzewania nawet w niskiej temperaturze

R32 Split zapewnia doskonałą wydajność ogrzewania – szczególnie w niskiej temperaturze otoczenia. Wydajność grzewcza przy temperaturze zewnętrznej -7 ℃ DB jest taka sama jak nominalna, a wydajność przy temperaturze zewnętrznej -15 ℃ DB wynosi około 85% nominalnej. Wydajność ogrzewania R32 Split w niskiej temperaturze otoczenia została zwiększona o ponad 18% w porównaniu z Splitem R410A.

Wysoka efektywność energetyczna

Dyrektywa w sprawie etykiet energetycznych jest kluczowym czynnikiem wyboru urządzenia grzewczego na europejskim rynku ogrzewania. Typ R32 Split ma oznaczenie etykiety energetycznej A +++ w rozporządzeniu dotyczącym etykietowania energetycznego ErP.

Szeroki zakres działania

Dzięki temperaturze wody wylotowej mogącej osiągać do 65 °C, gama grzejników średnio temperaturowych może być w pełni wykorzystana. W rezultacie pompa ciepła R32 Split ma wysoką konkurencyjność zarówno w przypadku wymiany obecnego źródła ogrzewania, jak i zastosowania nowego systemu.

 

Jakub Lejman

Product Engineer
Air Solution LG