Co wyróżnia ten samochód? Jak zachowuje się na drodze? 

 
Jest to pierwszy masowo produkowany elektryczny samochód osobowy sedan klasy premium. 
 
 
Silnik pojazdu umieszczono pomiędzy tylnymi kołami, aby wyeliminować wał napędowy oraz wybrzuszenie podłogi. 
W aucie zastosowano system odzyskiwania energii podczas hamowania. Stąd też charakterystyka jazdy tym samochodem jest zupełnie inna. W klasycznym samochodzie, hamując silnikiem nie zużywamy paliwa, a w przypadku Tesli hamując silnikiem odzyskujemy energię. Cały czas podczas jazdy można kontrolować poziom konsumpcji energii.
 
Bagażnik w tym samochodzie jest zlokalizowany z przodu pod maską. W miejscu, gdzie normalnie powinien być wlew paliwa, znajduje się miejsce do ładowania. Bardzo często spotykamy się z pytaniem, czy do ładowania samochodu elektrycznego potrzeba specjalnych stacji ładowania. Nie są one niezbędne, ponieważ w zestawie do ładowania znajduje się kabel, który możemy podłączyć do zwykłego trójfazowego gniazdka. Jeżeli nie mamy gniazda trójfazowego można zainwestować w specjalną wtyczkę do zwykłego gniazdka, lecz czas ładowania znacznie się wydłuża. 
 
Zasięg EPA jaki można pokonać takim samochodem na trasie to nawet 430 km. Zasięg przy stałej prędkości 105 km/h to nawet 475km. Producent daje 8 lat gwarancji bez limitu kilometrów na  akumulatory i napęd trakcyjny. 
 
Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 225 km/h lub 250 km/h w zależności od modelu.
 
Źródło: GLOBEnergia, http://youtube.com/globenergia