Jeśli Tesla czegoś dokonuje, zawsze wiąże się to ze zmianą. Wydaje się, że to właśnie nieprzerwany wysiłek zmierzający do ulepszeń powoduje napędzanie firmy. 

 
Tesla oświadczyła, że jego wynikiem jest około 20 zmian w modelu S w ciągu jednego tygodnia. Oznacza to, że prawie każdy sprzedawany model S prawdopodobnie różni się od tych, które zostały wyprodukowane przed nim. Rozmiary akumulatorów są regularnie zmieniane, dodatkowe silniki są dodawane, włączane są nowe czujniki oraz wprowadzane są tak drobne ulepszenia jak uchwyt oraz mechanizm otwierania drzwi. 
 
Obecnie obserwujemy tą samą niespokojną pogoń za idealnym produktem w przypadku Powerwalla, ponieważ model o pojemności 10 kWh – zaprojektowany jako zapasowy akumulator podczas przerwy w zasilaniu – zniknął z linii produktów. Ze względu na nieprzewidywalny i rzadki charakter przerw w dostawie prądu, wydaje się uzasadnione, że realne przypadki użycia i w rezultacie zwrot inwestycji w zapasowy akumulator Tesla Powerwall nie są atrakcyjne. 

Kiedy Powerwall będzie dostępny w Polsce? 

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus i czytaj najnowsze wydanie już dziś!

appstore        google play


 

Przedstawiciel Tesli potwierdził, że produkcja 10 kWh Powerwalla rzeczywiście została przerwana. Odniósł się on do niższego niż prognozowane zapotrzebowania ze strony wczesnych zwolenników produktu:  „Widzieliśmy ogromne zainteresowanie Powerwallem do użytku codziennego na całym świecie. Daily Powerwall wspiera codzienne użycie w zastosowaniach takich jak własne zużycie energii ze słońca, z jednoczesnym zastosowaniem jako akumulator zapasowy. Ponadto Daily Powerwall może być oferowany po prostu jako akumulator zapasowy, wystarczy zmiana sposobu w jaki został zainstalowany w domu. Ze względu na zainteresowanie, obecnie zdecydowaliśmy całkowicie skoncentrować się na budowani i wdrażaniu 7 kWh wersji Daily Powerwall.”
Głównym powodem dla istnienia produktu jest przechowywanie energii słonecznej, wyprodukowanej przez moduły klienta w ciągu dnia, która może być spożytkowana w nocy. Na rynkach z istniejącym net-meteringiem nie ma zachęt finansowych dla takiego zastosowania. Z kolei na rynkach gdzie nie istnieją regulacje dotyczące net-meteringu, Powerwalle – i mieszkaniowe systemy magazynowania energii w ogóle – mogą być istotnymi „graczami” na rynku. 
 
Elon Musk poinformował, że wersja Powerwalla numer 2 pojawi się tego lata. Jak firma powiedziała kiedyś o sobie: „Tesla to nie tylko firma motoryzacyjna, to firma innowacji energetycznych. Tesla Energy jest kluczowym krokiem w tej misji, aby umożliwić zero emisyjne wytwarzanie energii.”
 
Źródło: cleantechnica.com