Nagrodę TOP BRAND PV wręcza wiodąca europejska firma zajmująca się badaniami nad zrównoważonym rozwojem, EuPD Research.

Pieczęć Top Brand PV przyznawana jest na podstawie analizy ankiet wypełnianych przez blisko tysiąc instalatorów i pośredników zajmujących się rynkiem instalacji fotowoltaicznych do zastosowań indywidualnych i komercyjnych. Uczestnicy badania pozytywnie ocenili firmę w kontekście świadomości marki oraz w kwestii jej zarządzania.

JinkoSolar znalazła się również w czołówce producentów modułów fotowoltaicznych na podstawie rekomendacji australijskich, niemieckich oraz austriackich instalatorów, który ocenili firmę jako godną polecenia swoim klientom.

–  Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że otrzymaliśmy tytuł jednej z najlepszych marek PV w Australii, Niemczech i Austrii. Nagroda jest świadectwem jakości naszych modułów i silnej reputacji na rynku – powiedział Gener Miao, wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu w JinkoSolar.

– Nagroda jest szczególnym wyróżnieniem ze względu na fakt, że za wypełnianie ankiet
odpowiedzialni byli instalatorzy z rozwiniętych i mocno rozproszonych rynków fotowoltaicznych,
pracujący z szeroką gamą produktów różnych firm i mimo sporej konkurencji, naszą firmę okrzyknięto godną polecenia – dodał Pan Miao

Sukces na rynku niemieckim i austriackim

– Szczególnie cieszy fakt, że firma JinkoSolar otrzymała pieczęć „Top Brand PV” dla rynku niemieckiego  i austriackiego, uważam, że to pokazuje skuteczność naszej strategii pozycjonowania Jinko jako wiodącego dostawcę modułów na europejskim rynku dystrybucji. Szerokie portfolio JinkoSolar, wraz z naszą doskonałą obsługą i jakością produktów powodują, że stale rosnąca baza firm oferujących nasze produkty, rekomenduje nas swoim klientom – wyjaśnia Frank Niendorf, dyrektor generalny JinkoSolar Europe.

Sukces na rynku australijskim

– Ta nagroda nie jest dla mnie niespodzianką, gdyż w Australii byliśmy pierwszą firmą sprzedającą
moduły PV. To wyróżnienie daje nam jeszcze większą motywację do kontynuowania pracy na
najwyższym poziomie i oferowania najlepszej jakości usług oraz produktów – zauważył Thomas
Bywater, dyrektor działu sprzedaży rozproszonej w firmie JinkoSolar w Australii.

Firma JinkoSolar jest światowym liderem branży solarnej, swoje usługi, produkty i technologie oferuje na międzynarodowych rynkach w sektorach indywidualnych oraz komercyjnych. Firma szczególnie znana jest na rynkach w krajach takie jak: Chiny, USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Chile, RPA Indie, Meksyk, Brazylia, Zjednoczony Emiraty Arabskie, Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia oraz inne kraje i regiony.

JinkoSolar zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 8 zakładach produkcyjnych na całym świecie, w 16 zagranicznych filiach w Japonii, Singapurze, Indiach, Turcji, Niemczech, Włoszech,
Szwajcarii, USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chile, Australii, RPA i Zjednoczonych Emiratach
Arabskich, oraz w zespołach globalnej sprzedaży zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Grecji,Rumunii, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, RPA, Egipcie, Maroku, Ghanie, Kenii, Kostaryce, Kolumbii, Panamie i Argentynie.

Redakcja GLOBEnergia