Trendery 2022 rozdane! Znamy laureatów

Trwa piąta edycja Kongresu Trendów Energetycznych. Za nami wieczór branżowy, podczas którego po raz kolejny przyznano tytuły TRENDERÓW. TRENDER to tytuł przyznawany osobom, które posiadają realny wpływ na zmiany w energetyce i budownictwie, które kreują lepszą rzeczywistość i nie są im obojętne problemy współczesnego świata. Podczas Gali V Kongresu Trendy Energetyczne i I Kongresu Trendy Budowlane zostały wyróżnione kolejne ważne dla tych obu branż osobowości.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

TRENDER ENERGETYCZNY 2022

W tym roku tytuł TRENDERA został przyznany Joannie Maćkowiak-Panderze - polskiej ekspertkce ds. energetyki i klimatu, działaczce społecznej i urzędniczce państwowej, doktor nauk biologicznych, w 2011 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Joanna Maćkowiak-Pandera od 2014 r. prowadzi think tank Forum Energii (wcześniej Forum Analiz Energetycznych), który wspiera niskoemisyjną modernizację sektora energetycznego w Polsce.

W historii nowoczesnej jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od energii. Czasy, w których żyjemy pokazały, jak bardzo ważne jest jak najszybsze odejście od stosowania paliw kopalnych. Aby to pomyślnie i szybko zrealizować potrzebni są specjaliści. A żeby tacy pojawiali się na rynku, potrzebna jest edukacja. Dlatego drugi tytuł TRENDERA 2022 został przyznany Jarosławowi Kotyzie - kierownikowi LAB Miękinia w AGH, innowatorowi, wizjonerowi z pasją do nauki, studentów i nowych technologii.

TRENDER ENERGETYCZNY 2022 - Jarosław Kotyza - kierownik LAB Miękinia w AGH
TRENDER ENERGETYCZNY 2022 - Jarosław Kotyza - kierownik LAB Miękinia w AGH

TRENDER BUDOWLANY 2022

W tym roku równocześnie z Trendami Energetycznymi odbył się I Kongres TRENDY BUDOWLANE. A w budownictwie - nie inaczej niż w energetyce - również są osoby, które zmieniają realia branży i rynku. Tytuł TRENDERA 2022 został przyznany dr hab inż. Michałowi Piaseckiemu z Instytutu Techniki Budowlanej, który jest wieloletnim propagatorem idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Michał Piasecki specjalizuje się między innymi w zagadnieniach dotyczących budynków i wyrobów związanych z ich oceną środowiskową, oceną komfortu, jakością środowiska wewnętrznego, jakością powietrza wewnętrznego, śladem węglowym i oceną ekonomiczną. Jest pomysłodawcą i twórcą wdrożeń w zakresie krajowego systemu i deklaracji środowiskowych EPD dla wyrobów budowlanych. Zasłużony w tworzeniu wielokryterialnego systemu oceny środowiskowej budynków.

TRENDER BUDOWLANY 2022 - dr hab inż. Michał Piasecki, Instytut Techniki Budowlanej

GRATULUJEMY LAUREATOM! A kto został wyróżniony tytułem TRENDERA w poprzednich latach?

Osobowość medialna Trednów Energetycznych 2021

Podczas ubiegłorocznych Trendów Energetycznych tytuł osobowości medialnej Terendów Energetycznych został przyznany Tomaszowi Zubilewiczowi - znanemu i lubianemu prezenterowi pogody w telewizji TVN, TVN 24, TVNMeteo.pl, TVN BIS, TTV, a także prowadzącemu program pt. „ Dobre klimaty” związanego z szeroko pojmowaną ochroną środowiska, efektywnością energetyczną i działaniami na rzecz ograniczenia niskiej emisji. 

TRENDERA 2020

W związku z sytuacją pandemiczną w Polsce, tytuł Trendera 2020 nie został przyznany.

TRENDERA 2019

Za rozwój energetyki obywatelskiej i za intensywne działania wspierające polskich prosumentów oraz wkład w walkę o czyste powietrze tytuł TRENDERA 2019 otrzymał ówczesny “Minister od smogu” prezes NFOŚiGW oraz pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze - PIOTR WOŹNY, który aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu ZE PAK.

Za inicjatywę kampanii społecznej DOMY BEZ RACHUNKÓW promującej domy niezależne energetycznie oraz wkład w rozwój branży mikroinstalacji OZE tytuł TRENDERA 2019 otrzymał również ambasador branży, prezes PORT PC - PAWEŁ LACHMAN

TRENDERY 2018 

Podczas pierwszych Trendów Energetycznych, pierwszym laureatem został ANDRZEJ GUŁA, Prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego, który rozpoczął w Polsce dyskusję o problemie niskiej emisji i którego działania uświadomiły milionom Polaków, jakim powietrzem oddychają. 

Drugim laureatem był prof. dr hab. inż. WOJCIECH GÓRECKI, który umiejętnie połączył wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy związanej z surowcami kopalnymi do rozwoju geotermii. To świetny przykład na przejście z energetyki klasycznej do Odnawialnych Źródeł Energii.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w działach.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia