Trójmiasto gotowe na samochody elektryczne? Coraz więcej stacji ładowania!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

116664811pan

W Gdańsku uruchomiony został nowy punkt szybkiego ładowania aut elektrycznych, na stacji Lotos, przy al. Zwycięstwa 13.

To już piąty w Trójmieście punkt ładowania należący do Grupy Energa. Oprócz niego jeszcze dwa znajdują się w Gdańsku i po jednym w Gdyni oraz Sopocie. Ze wszystkich użytkownicy mogą korzystać za darmo.
 
Nowa stacja to trzeci punkt szybkiego ładowania firmy w Gdańsku. Podobne znajdują się przed Olivia Business Centre w Gdańsku (przy al. Grunwaldzkiej 472) oraz na stacji Lotos w Gdyni Redłowie (przy al. Zwycięstwa 165). Pozwalają naładować najpopularniejsze modele samochodów elektrycznych, takie jak Nissan Leaf czy Mitsubishi i-Miev w czasie od 25 do 45 minut (maksymalna moc ładowania w punktach wynosi około 40 kW).
 
Wcześniej Grupa uruchomiła w Trójmieście także dwa punkty półszybkiego ładowania. Stacje znajdujące się przed Urzędem Miejskim w Gdańsku (przy ul. Nowe Ogrody 6) oraz przed Urzędem Miasta Sopotu (przy ul. Kościuszki 25/27) wyposażone są w dwa wtyki (7,4 kW oraz 22 kW), które pasują do większości marek azjatyckich i europejskich. Naładowanie auta w zależności od modelu zajmuje w nich od dwóch do czterech godzin.
 
Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstają w Trójmieście w ramach prowadzonego przez Energę projektu eMobility, którego celem jest poznanie i zbadanie sposobów użytkowania samochodów elektrycznych przez mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu. Spółka LOTOS Paliwa jest jednym z partnerów projektu.
 
Źródło: Grupa Energa