Już w środę, 22 czerwca startuje kolejna edycja targów Intersolar Europe – 2016!

To wiodąca na świecie wystawa branży solarnej i jej partnerów i odbywa się co roku w centrum wystawienniczym Messe München w Monachium, Niemcy.
Podczas tego wydarzenia co roku prezentowane są nowości z rynku energetyki słonecznej. W tym roku również wystawcy nie zawiodą. Jednym z przykładów nowości, która zostanie zaprezentowana zwiedzającym jak i innym wystawcom jest nowy kompleksowy program badań i certyfikacji elementów systemów fotowoltaicznych, który zaprezentuje firma TÜV Rheinland.

Tym sposobem TÜV Rheinland rozszerza swój program testów dla zapewnienia wysokiej jakości komponentów fotowoltaicznych stosowanych w elektrowniach fotowoltaicznych. Testy zawarte w nowym programie wykraczają poza minimalne wymogi ustanowione w typowych standardach certyfikacji i bezpieczeństwa. 

TÜV Rheinland prezentował będzie swój kompleksowy program badań, przydatny dla programistów, operatorów, ubezpieczycieli, inwestorów i producentów. 
Guido Volberg, ekspert w dziedzinie komponentów fotowoltaicznych TÜV Rheinland powiedział, że  „ważnym aspektem jest tu lokalizacja obiektu oraz wynikające stąd zapotrzebowanie na specyficzne elementy i cechy zastosowanych produktów. Na przykład, elementy fotowoltaiczne powinny być odporne na korozję w środowisku rolniczym – powinny być odporne na działanie amoniaku, lub powinny wykazywać się odpornością na sól morską w terenach nadmorskich. "

Program został również przystosowany do szacowania jakości komponentów fotowoltaicznych przed końcem typowego okresu gwarancyjnego. Takie inspekcje i oceny jakości komponentów będą przeprowadzane zarówno na miejscu, jak i w ramach laboratoryjnych testów. 
Nowym programem, TÜV Rheinland po raz kolejny podkreśla, że ich misją i naczelną zasadą jest ciągłe dążenie do poprawy bezpieczeństwa i jakości w celu sprostania wyzwaniom wynikającym z interakcji pomiędzy człowiekiem, technologią i środowiskiem.

Źródło: tuv.com, pv-tech.org, www.intersolar.de