Tytuł Trendera 2021 przyznany! Znamy laureata

TRENDER ENERGETYCZNY to tytuł przyznawany osobom, które posiadają realny wpływ na zmiany w energetyce, które kreują lepszą rzeczywistość i nie są im obojętne problemy współczesnego świata. Podczas Gali IV Kongresu Trendy Energetyczne została wyróżniona kolejna, ważna dla branży energetycznej osobowość.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

TRENDERY 2021

W tym roku tytuł Trendera został przyznany Tomaszowi Zubilewiczowi - polskiemu dziennikarzowi oraz prezenterowi telewizyjnemu i radiowemu!

Tomasz Zubilewicz to znany i lubiany prezenter pogody w telewizji TVN, TVN 24, TVNMeteo.pl, TVN BIS, TTV. Prowadzi program pt. „ Dobre klimaty” związany z szeroko pojmowaną ochroną środowiska, efektywnością energetyczną i działaniami na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Program jest emitowany na kanale TVN Meteo oraz w Internecie. 

Od 2006 roku Tomasz Zubilewicz podejmuje działania w Europejskim Stowarzyszeniu Climate Broadcasters Network - Europe, w projekcie: You Control the Climate Change. W charakterze prowadzącego oraz wykładowcy bierze również udział w konferencjach, spotkaniach i piknikach naukowych poświęconych działaniom na rzecz ochrony środowiska organizowanych w całej Polsce. Tomasz Zubilewicz brał udział w przygotowaniu do produkcji telewizyjnej oraz emisji 25 programów we współpracy z NFOŚiGW. Współpracował przy konferencji w Krakowie w ramach National Programme Environment and Infrastructure (Obszaru Infrastruktura i Środowisko). Współpracował również przy projektach Redakcji GLOBEnergia podczas Targów Enex oraz prowadził cykl spotkań samorządowych Energia w gminie - w tematyce Odnawialnych Źródeł Energii. Przez lata angażował się w spotkania z młodzieżą szkolną w szkołach i w przedszkolach w całym kraju.

Za te i inne działania w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz ogromne zaangażowanie w walce o ochronę klimatu, Tomasz Zubilewicz otrzymał tytuł TRENDERA 2021 jako OSOBOWOŚĆ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII!

GRATULUJEMY!

Robię w swoim zawodzie to co lubię, często z pożytkiem dla innych, ciągle dowiaduję się o czymś nowym. A rodzaj wykonywanej mojej pracy umożliwia mi przekazywanie ważnych zagadnień i moich spostrzeżeń wielu, wielu Polakom. Do czego zmierzam? Próbuję przekonać niedowiarków: mamy kłopot z klimatem na kuli ziemskiej. Tak, to prawda, że klimat na kuli ziemskiej ulegał zmianom, zmienia się nadal i będzie się zmieniać. Problem w tym, że od kilkudziesięciu lat zmiany w klimacie zachodzą szybko, za szybko. Przyczyną gwałtownych zmian w atmosferze jest człowiek. Konkretne działania związane z ochroną klimatu musi podejmować każdy z nas. Musimy sobie uświadomić problem zagrożenia! Edukacja jest potrzebna na każdym poziomie nauczania, edukacja i przekonujące przykłady. Dlatego jestem zwolennikiem Odnawialnych Źródeł Energii, namawiam znajomych do budowania domów energooszczędnych, w swoim domu dbam o efektywność energetyczną, robię sobie zdjęcia przy elektrycznych autobusach w poszczególnych miastach. Przekonuję do tego, że pogoda w następnych latach zależy od nas samych. - komentuje na gorąco Tomasz Zubilewicz - TRENDER 2021 

TRENDERY - kto otrzymał nagrody w poprzednich edycjach?

Trendery 2018 

Podczas pierwszych Trendów Energetycznych, tytuł TRENDERA został przyznany dwóm osobom. Pierwszym laureatem został ANDRZEJ GUŁA, Prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego, który rozpoczął w Polsce dyskusję o problemie niskiej emisji i którego działania uświadomiły milionom Polaków, jakim powietrzem oddychają. 

Drugim laureatem był prof. dr hab. inż. WOJCIECH GÓRECKI, który umiejętnie połączył wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas pracy związanej z surowcami kopalnymi do rozwoju geotermii. To świetny przykład na przejście z energetyki klasycznej do Odnawialnych Źródeł Energii.

Trendery 2019

Za rozwój energetyki obywatelskiej i za intensywne działania wspierające polskich prosumentów oraz wkład w walkę o czyste powietrze tytuł TRENDERA 2019 otrzymał ówczesny “Minister od smogu” prezes NFOŚiGW oraz pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze - PIOTR WOŹNY, który aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu ZE PAK.

Za inicjatywę kampanii społecznej DOMY BEZ RACHUNKÓW promującej domy niezależne energetycznie oraz wkład w rozwój branży mikroinstalacji OZE tytuł TRENDERA 2019 otrzymał również ambasador branży, prezes PORT PC - PAWEŁ LACHMAN

Trendery 2020

W związku z sytuacją pandemiczną w Polsce, tytuł Trendera 2020 nie został przyznany.