Upadek w branży PV! Czy na pewno przez net-billing? Przegląd Redakcyjny

Czy to na pewno net-billing jest przyczyną upadku w branży PV? Plany na obniżenie cen węgla - czy są realne? Czy Polska stanie się drugą Kubą w związku z wprowadzanymi przepisami dotyczącymi transportu? Zapraszamy na Przegląd Redakcyjny!

Podziel się
Po dwóch miesiącach obowiązywania net-billingu jedna z polskich spółek z branży mikroinstalacji fotowoltaicznych podjęła decyzję o restrukturyzacji i układzie z wierzycielami. Od debiutu na giełdzie, firma ta straciła przeszło 90 proc. wartości. Mimo tego, że ubiegły rok był rekordowy dla całej branży fotowoltaicznej, spółka ta zakończyła 2021 rok ze stratą wynoszącą prawie 8 mln zł. Czy sytuacja spółki jest spowodowana wprowadzeniem nowego systemu rozliczeń, czyli net-billingu? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!
Na najbliższym posiedzeniu rządu przedstawiony zostanie projekt dotyczący cen węgla. Inicjatorzy projektu chcą zapewnić dostęp do taniego węgla dla osób, które są w najgorszej sytuacji ekonomicznej. Czy ograniczenie cen do poziomu sprzed gwałtownej zwyżki jest możliwe? Jak wyglądają ceny węgla oferowane przez Polską Grupę Górniczą (PGG) w porównaniu do cen rynkowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym.
Transport zużywa jedną trzecią całej energii użytkowanej w UE. Sprawia to, że sektor transportu jest odpowiedzialny za znaczną część emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Podczas gdy sektor elektroenergetyczny staje się coraz mniej emisyjny, emisje w transporcie nieprzerwanie rosną. W związku z tym Unia Europejska podjęła zdecydowane kroki. W środę 8 czerwca 2022 r. Parlament Europejski zagłosował za poparciem zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych w Unii Europejskiej w UE od 2035 roku. Czy zakończy się to modelem kubańskim, gdzie jeżdżą jeszcze auta sprzed połowy wieku? Jak na nowe przepisy reagują Polacy? Odpowiadamy!
W zeszłym roku na portalu GLOBENERGIA informowaliśmy o opublikowaniu Polskiej Strategii Wodorowej. Grzegorz Burek - Redaktor Naczelny Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV analizują zapisy tej strategii i komentują jakie warunki muszą się spełnić, by doszło do rewolucji wodorowej.
Polecane
“Żegnamy 10H”. Ustawa wiatrakowa oficjalnie przyjęta przez rząd

Rewolucja pomp ciepła w Wielkiej Brytanii: sprzedaż rośnie o 63%!
