Już w najbliższy piątek 12 lipca br. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego im. Prof. Hilarego Koprowskiego.

Gdański Park Naukowo – Technologiczny liczy obecnie 40 tys. m kw. powierzchni, znajduje się w nim ponad 80 firm zatrudniających 1000 pracowników. Jest miejscem współpracy nauki i biznesu. Pobudza rozwój nowoczesnych technologii, tym samym przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności regionu.

Swoim lokatorom zapewnia usługi administracyjne, doradcze, szkoleniowe, a także zaplecze socjalne w postaci żłobka i przedszkola przyzakładowego. Oferuje wydarzenia kulturalne, bezpłatne porady prawne, skierowane nie tylko do przedsiębiorców w GPN-T ale także do mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. W Parku znajduje się także restauracja, siłownia, Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży.

Uroczystość otwarcia poprzedzi konferencja „Ekosystem dla innowacji”, która rozpocznie się o godz. 10.00. Wykład wygłoszą znamienici goście: Máire Geoghegan – Quinn – Komisarz UE ds. Badań Naukowych, Innowacji i Nauki, Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący PE w latach 2009 – 2012, Premier RP w latach 1997 – 2001 oraz Barbara Kudrycka – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. O godz. 11.00 nastąpi symboliczne przecięcie wstęgi z udziałem Teresy Kamińskiej, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. oraz  zaproszonych gości.

Źródło: Gdański Park Naukowo–Technologiczny