Podczas ogłoszenia zmian w regulaminie Programu Czyste Powietrze, jako termin ich wprowadzenia podawany był przełom marca i kwietnia. Nie ma co się jednak dziwić, że w związku z zagrożeniem epidemicznym termin został przesunięty. Na kiedy?

Nowy termin wprowadzenia zmian

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie uruchomiona nowa odsłona Programu Czyste Powietrze. Termin poznamy dopiero po Świętach Wielkanocnych, więc najwcześniej za 2 tygodnie. Taką informację podał Piotr Woźny, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swoim oficjalnym twitterze.

Prace programowe zostały już zamknięte, ale termin operacyjnego uruchomienia nowej odsłony programu podamy po Świętach Wielkanocnych. Wykorzystujemy wspólnie z WFOSiami ten trudny czas wynikający z epidemii koronawirusa do przygotowania się do nowego otwarcia programu. – pisze na twitterze Piotr Woźny

Nie ma co się dziwić. Obecna sytuacja, w której znajduje się nie tylko Polska, ale cały i świat, jest trudna i może nie sprzyjać wprowadzaniu zmian, choćby ze względu na obecną organizację pracy. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska wstrzymały bezpośrednie kontakty z klientami.

O tym jak kontaktować się z Wojewódzkimi Funduszami w trakcie epidemii przeczytaj TUTAJ.

Więcej informacji o nowej wersji Programu Czyste Powietrze

  • Co warto wiedzieć o Programie Czyste Powietrze 2.0? – Przeczytaj TUTAJ
  • Jakie kwoty maksymalne przysługują w ramach programu Czyste Powietrze? – Przeczytaj TUTAJ
  • Jakie są różnice między Programem Czyste Powietrze a ulgą termomodernizacyjną? – Przeczytaj TUTAJ
  • Czy Nowe Czyste Powietrze nie wspiera hybrydowych rozwiązań? – Przeczytaj TUTAJ

Od dziś Mój Prąd tylko online!

Wprowadzenie zmian w Programie Czyste Powietrze zostało przesunięte, a w Moim Prądzie właśnie dziś wchodzi w życie istotna zmiana. Od 31 marca 2020 roku zostaje wyłączona możliwość składania wniosków w formie papierowej. Od dziś Beneficjenci mogą składać tylko e-wnioski za pomocą platformy gov.pl.

Źródło: NFOŚiGW, twitter

Redakcja GLOBEnergia