Vestas – zamówienie na kolejne 83 MW w Polsce

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Firma Vestas otrzymała zamówienie na dostawę 25 turbin wiatrowych o mocy  3,3MW w Polsce. 

 
Miejscem docelowym instalowania turbin jest Korytnica Sp. Z.o.o. Łączna moc farmy wiatrowej to niecałe 83 MW. 
 
Parametry turbin:
- Wysokości wież na poziomie piasty –117 m - 120 m,
- Średnica wirnika - 126 m (maksymalnie), 
- Liczba łopat – 3. 
- Moc akustyczna – 107,5 dB (maksymalna).
 
Zamówienie obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie turbin wiatrowych, jak również 15-letnią umowę serwisową Activ Output Management 5000. Dostawa i uruchomienie turbin planowo ma się odbyć  w czwartym kwartale 2015 r. 
"Projekt Korytnica Północna pomoże zwiększyć udział energii odnawialnej w strukturze wytwarzania energii elektrycznej w Polsce. Może również zwiększyć konkurencyjność energetyki odnawialnej w stosunku do konwencjonalnych sposobów wytwarzania energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestor wybrał do współpracy właśnie naszą firmę", mówi Klaus Steen Mortensen, Prezes Vestas Northern Europe.
Farma wiatrowa Korytnica Północ jest jedynie jedną z kilku instalacji, które powstają  w centralnej Polsce, około 60 km od Warszawy w województwie mazowieckim, w powiecie węgrowskim i mińskim.
Firma Vestas zatrudnia ponad 150 osób w Polsce. Od 12 lat działalności w Polsce  dostarczyła ona łącznie około 1272 MW (czyli inaczej 620 turbin wiatrowych). Tym samym posiada ogółem 30% udziałów na rynku instalacji w Polsce.
 
Źródło: Sunwindenergy.com