Uwaga na promocyjne oferty na prąd! Czy ustawa OZE poprawi rozliczenia prosumentom?

Zapraszamy do dzisiejszego odcinka Energetycznego Talk Show redakcji GLOBENERGIA! Dyskutujemy w nim o propozycjach zmian w ustawie OZE – jakie będą nowości dla prosumentów i czy jest powód do entuzjazmu? Naszym zdaniem nie do końca. Jesteśmy sceptyczni, bo ułatwienia dla prosumentów nie spełniają naszych oczekiwań. Rozmawiamy o tym, co się dzieje i co naszym zdaniem powinno się stać w sprawie rozliczania prosumentów.

 

Mówimy też o cenach prądu. Czy czekają nas realne obniżki? Jakie propozycje mają spółki obrotu i dlaczego opłaca im się cięcie cen? Jakie oferty można znaleźć u niezależnych spółek? Czy i kiedy warto? Co w tej sytuacji z właścicielami instalacji fotowoltaicznych?

 

Nad energetyką zaczynają się kłębić ciemne chmury… Chodzi tutaj o aktywa węglowe, które nie wpływają korzystnie na system. O co dokładnie chodzi, jakie plany ma Ministerstwo Aktywów Państwowych i czy elektrownie węglowe mogą w ogóle przynosić zyski?

 

Podajemy też informacje na temat programów dofinansowań – „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze”. Czy przyszłe edycje się odbędą? Czy starczy na nie pieniędzy? Czemu nadal nie ma programu „Mojego Prądu” 6.0? Zapraszamy do oglądania!

 

Jak zwykle odpowiemy na komentarze naszych widzów, ale też pochwalimy się nowym, odświeżonym wyglądem naszej strony internetowej! Teraz GLOBENERGIA.PL nie tylko działa szybciej i jest bardziej przejrzysta, ale również ma nowe funkcjonalności.

 

Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi artykułami:

Mój Prąd 6,0 nie ruszy w kwietniu, ale z inwestycją nie trzeba czekać – GLOBENERGIA

Mój Prąd – NFOŚiGW rozpatruje 252 wnioski dziennie. Kiedy koniec weryfikacji wniosków z 5 naboru? – GLOBENERGIA

Czy Programowi Czyste Powietrze grozi bankructwo?  » Termomodernizacja

Cena energii dla prosumentów najniższa w historii. Tak niska nie była od początku net-bilingu – GLOBENERGIA

Tyle energii z PV jeszcze nie było! – GLOBENERGIA

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia