Patronaty Patronaty

VIII Forum Biomasy i czystej Energii

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

W dniach 21-22 marca 2019 zespół powermeetings.eu wraz z Grupą ENERGA w roli Gospodarza Honorowego zaprasza do Elbląga i udziału w VIII Forum Biomasy i Pelletu w Ciepłownictwie i Energetyce - czyli kolejnej edycji najważniejszego wiosennego spotkania branży.

Forum jest niewątpliwie wyjątkowym spotkaniem, które już na stałe wpisało się w kalendarz uczestników rynku biomasy na cele energetyczne. Od pierwszej edycji głównym założeniem było stworzenie miejsca, gdzie przedstawiciele branży będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku oraz bieżącego otoczenia prawnego, skorzystać z doświadczeń innych praktyków branży jak również spotkać się na neutralnym gruncie, w miej atmosferze i utrwalić swoje dotychczasowe kontakty oraz nawiązać nowe, które z pewnością wielu zapewniły rozwój i funkcjonowanie na rynku.

W wydarzeniu jak co roku udział wezmą przedstawiciele najważniejszych urzędów regulujących, rynek, Lasów Państwowych jak również przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży energetycznej m.in. elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw energetyki cieplnej, przemysłowych odbiorców energii, dostawców i producentów biomasy, firm logistycznych, firm zajmujących się badaniem jakości oraz certyfikacją, firm zajmujących się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firm dostarczających technologie oraz firm inżynieryjnych i badawczych.

 Pierwszego dnia Forum prelekcje przygotują przedstawiciele najważniejszych urzędów, czołowych firm energetycznych oraz dostawcy nowoczesnych rozwiązań.

Po części konferencyjnej pierwszego dnia Forum organizatorzy zapraszają do udziału w uroczystej kolacji, która będzie doskonałą okazją do dalszych rozmów branżowych, a niepowtarzalna atmosfera towarzysząca każdemu naszemu spotkaniu z pewnością ułatwi nawiązywanie nowych relacji biznesowych.

W programie drugiego dnia Forum zaplanowano zwiedzanie Elektrociepłowni Elbląg, należącej do Energi Kogeneracji i posiadającej blok opalany biomasą w formie pelletu oraz warsztaty: Uwarunkowania wykorzystania biomasy w systemach wsparcia OZE w świetle obowiązujących regulacji prawnych, które poprowadzi Pani Katarzyna Szwed-Lipińska, Radca Prawny, Ekspert ds. Systemów Wsparcia oraz wieloletni Pracownik URE.


Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na www.powermeetings.eu