W Grodźcu spłonęła turbina wiatrowa

Na farmie wiatrowej w Grodźcu (Pomorskie) doszło do pożaru gondoli turbiny wiatrowej. W akcji udział brały trzy zastępy straży pożarnej. Jednak ich interwencja polegała tylko na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Kwidzyn i okolicznych jednostek OSP. Działania strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odcięciem prądu od turbiny zajęła się ekipa techniczna z farmy wiatrowej.

Źródło: pomorskie998.pl

W wyniku zaistniałego wydarzenia nikt nie ucierpiał. Pożar nie był efektem prowadzenia prac serwisowych, tym samym nie było osób trzecich w okolicy turbiny.
-Pierwszą informację otrzymaliśmy o godzinie 9.50. Do pożaru doszło na farmie wiatrowej Kisielice II - potwierdził w rozmowie z tvn24.pl kapitan Krzysztof Skoczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Źródło: OSP Kołodzieje

Pożarem objęta została gondola turbiny, znajdująca się kilkadziesiąt metrów na ziemią. Zdarzenie nie stanowiło większego zagrożenia. Strażacy czekali, aż ogień sam się dogasi, stosując metodę tzw. “kontrolowanego wypalania”. 

Źródła: pomorskie998.pl, tvn24.pl, OSP Kołodzieje

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia