Organizacje społeczne, stowarzyszenia i instytucje mocno obserwują i oceniają zmiany, które następują w polskim prawie, a które odnoszą się do ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Ustawa ciągle jest zmieniana, pojawiają się coraz to nowe propozycje i rozwiązania, a branża OZE bacznie obserwuje, co będzie nas czekać.
Co istotne, obserwują nie tylko firmy instalacyjne, dystrybutorzy czy inwestorzy. Obserwują również producenci urządzeń.

Wszystkie komentarze branży – tutaj


Co światowi producenci modułów myślą o zmianach jakie zachodzą w naszym kraju?

„W Jinko Solar jesteśmy przekonani, że Polska jest gotowa aby rozpocząć obiecującą podróż ku fotowoltaice, za czym przemawiają chociażby wprowadzone niedawno regulacje. Wierzymy, że branża fotowoltaiczna znajdzie należne jej miejsce w polskim miksie energetycznym, a sam rynek okaże się dojrzały i z perspektywą wzrostu w kolejnych 2-3 latach.
W tej chwili pracujemy nad budowaniem w Polsce naszej marki, organizujemy i uczestniczymy w szeregu eventów branżowych, szkoleniach, a także wystawiamy się podczas wrześniowych targów Renexpo w Warszawie (22-24 września). Mając na uwadze topową jakość naszych produktów, zdywersyfikowane portfolio techniczne, a wreszcie cały pakiet usług przed i posprzedażowych ufam, że jesteśmy dobrze przygotowani do zafunkcjonowania na polskim rynku fotowoltaicznym.”
Radu Roman
Business Deveopment Manager-Europe
Jinko Solar

Źródło: GLOBEnergia Plus 7/2015