To pierwsza taka inwestycja na świecie!

Projekt ma na celu zainstalowanie ładowania bezprzewodowego za pomocą technologii indukcyjnej.

Jak to działa?

Płyty ładujące są zainstalowane w podłożu, na którym stał będzie zaparkowany samochód. Taksówki wyposażone będą w specjalne odbiorniki, które pozwolą na ich ładowanie.

ładowanie

Indukcyjne ładowarki taksówek. Źródło. Fortum

Szybsze i łatwiejsze ładowanie

Fortum Charge & Drive od dawna współpracuje z branżą taksówkową, aby umożliwić elektryfikację ich floty. Największą przeszkodą okazała się infrastruktura: taksówkarze mają zbyt mało czasu, aby znaleźć ładowarkę, podłączyć i poczekać, aż samochód się naładuje. Projekt szybkiego ładowania bezprzewodowego ma na celu rozwiązanie tych problemów, a tym samym wpłynie korzystnie na środowisko poprzez ograniczenie emisji.

Taksówki w Oslo będą wolne od emisji do 2023 roku

Nie ma wątpliwości, że branża motoryzacyjna z ogromną prędkością zmierza ku elektryfikacji.
Według planów, od 2023 r. wszystkie taksówki w Oslo będą miały zerową emisję, będą przyjazne dla użytkownika i wydajne. Oslo w tej kwestii będzie na czele innowacji.

Wierzymy, że ten projekt zapewni światu rozwiązanie, którego potrzebuje do utrzymania elektrycznych taksówek w trybie ciągłym 24/7. Projekt będzie się opierał na sukcesie, jaki osiągnęliśmy w przypadku autobusów elektrycznych, które również muszą być ładowane przez cały dzień – mówi CEO Andrew Daga z Momentum Dynamics.

Źródło: Fortum

Redakcja GLOBEnergia