Witamy w lipcu!

Mimo, że mamy okres wakacyjny, my nie zwalniamy tempa! Zobaczcie co mamy dla Was w tym miesiącu! Są wakacje, więc oprócz merytorycznych informacji zabieramy Was na wycieczkę do fabryki pomp ciepła i do Pałacu Niemojowskich w Śliwnikach!

Klaster energii – wywiad

Czy klaster energii to coś więcej niż tylko instalacje i wytwarzanie energii? Czym powinien być klaster energii? Jakie trudności i ograniczenia można napotkać na etapie organizacji klastra? Zapraszam na wywiad z Piotrem Budziszem, pełnomocnikiem klastra „Żywiecka Energia dla Przyszłości”

Pałac w Śliwnikach – tu łączy się historia i nowoczesność!

Czy XIX-wieczny budynek, a konkretnie neogotycki pałac, może stać się ikoną współczesności i wzorem efektywnego gospodarowania energią? Zapraszamy na wycieczkę do Pałacu Niemojowskich w Śliwnikach! Zwiedzamy kotłownię i poznajemy „od kuchni” system grzewczy tego obiektu.

Jak powstaje pompa ciepła?

Zabieramy Was na wycieczkę do fabryki Glen Dimplex w Kulmbach w Górnej Frankonii (Bawaria), czyli do miejsca gdzie od ponad 40 lat, doskonali się sztukę budowania układów chłodniczych. Pracuje tutaj 270 pracowników na powierzchni fabryki równej 21 000m2 czyli mniej więcej tyle, co 3 stadiony do piłki nożnej.

Jak feniks z popiołów, czyli krótka historia Geotermii Stargard!

Geotermia Stargard jest drugą największą ciepłownią geotermalną w Polsce, jedną z dwóch sprzedających wyłącznie ciepło geotermalne – poznajcie jej historię! Mimo problemów technicznych i kilku istotnych ograniczeń intensywnie się rozwija!

Kalendarium wydarzeń oraz wakacyjne promocje na termach!

Są wakacje, więc po raz kolejny polecamy raport portalu Termalni.pl. Znajdziecie w nim Państwo informacje o obowiązujących promocjach oraz planowanych imprezach na basenach termalnych w Polsce!

Falowniki pochodzenia azjatyckiego coraz popularniejsze w Polsce!

45% sprzedanych w 2017 roku falowników fotowoltaicznych to urządzenia do zastosowań komercyjnych. Tylko w 2017 roku polski rynek tych produktów wzbogacił się o 77 mln zł netto, a urządzenia pochodzenia azjatyckiego stanowiły aż 72% ogółu sprzedaży. Zapraszamy do analizy polskiego rynku falowników fotowoltaicznych według SBF POLSKA PV.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 3 kWp na dachu skośnym?

Jak wynika z analiz SBF POLSKA PV, wśród mikroinstalacji najbardziej popularne są te o mocy do 10 kWp, a w szczególności 3 kWp i 5 kWp.
Prezentujemy kilka wariantów cenowych, w zależności od rodzaju wybranego sprzętu i od rodzaju pokrycia dachowego. Materiał przygotowano poprzez uśrednienie wycen uzyskanych od firm wykonawczych działających na rynku południowej i południowo-wschodniej Polski.

Lipcowy Radar Rynku!

Bogata oferta szkoleniowa, obniżone ceny na pompy ciepła i coraz szerszy asortyment produktów w ofertach!

Życzymy miłej lektury!

Czytaj całe wydanie – TUTAJ

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore

  GooglePlay

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia