Warsztaty fotowoltaiczne SOLAR 8-9.11.2012

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Warsztaty fotowoltaiczne SOLAR+ 8-9.11.2012

Profesjonalne warsztaty SOLAR+ "Fotowoltaika: teoria, praktyka, inwestycje".
Kraków 8-9 listopada 2012
Miejsce: sala konferencyjna w Hotelu KONTRAST, ul. Forteczna 22, 30-437 Kraków
Pod patronatem: Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH

Odpłatność za dwudniowe szkolenie za osobę: 900 zł + 23% VAT=1107 zł brutto.
Małe grupy szkoleniowe, liczba miejsc ograniczona.

Solar+ to unikalne spotkanie inwestorów z praktykami z branży fotowoltaicznej, którego elementem jest wyjazd studyjny na miejsce funkcjonującej instalacji fotowoltaicznej. Program warsztatów ma na celu przeprowadzenie kursanta przez kompleksowy proces inwestycji fotowoltaicznej m.in. poprzez zaprezentowanie technologii modułów PV, inwerterów, koncepcji systemów fotowoltaicznych oraz problemów wykonawczych na jakie może natrafić potencjalny inwestor. Nie zabraknie w nim odniesienia do projektu nowej ustawy o OZE, przedstawione zostaną też zasady ekonomiki instalacji fotowoltaicznych oraz system opodatkowania zielonej energii w myśl projektowanego nowego systemu wsparcia. W części końcowej warsztatów proponujemy przegląd możliwości pozyskania funduszy zarówno krajowych jak i europejskich, które w znacznym stopniu mogą pomóc w obniżeniu nakładów inwestycyjnych planowanego przedsięwzięcia.

Warsztaty poprowadzi zespół doświadczonych wykładowców (fotowoltaika, źródła finansowania, ekonomika instalacji PV) oraz dwóch zaproszonych ekspertów od inwestycji fotowoltaicznych. W drugim dniu odbędzie się wyjazd studyjny do Jaworzna połączony ze zwiedzaniem instalacji podpiętej do sieci.

Prowadzący:
Bogdan Szymański - moderowanie oraz wprowadzenie do fotowoltaiki, Joseph Drozynski (ponad 700 instalacji w Niemczech)  - praktyczne zagadnienia inwestorsko-wykonawcze, Bartłomiej Świderek - ekspert finansowania, Tomasz Weryk - doświadczony analityk ekonomiczny, Krzysztof Mata i Grzegorz Psiuk - instalacja studyjna, informacje praktyczne z instalacji w Polsce, Dorota Ślużyńska ENEOS (grupa Enea) Piotr Rudyszyn (w4e)- przyłącza do sieci.

Organizacja:
Grzegorz Burek, Justyna Lis (red. GLOBEnergia), Jarosław Kotyza (AGH w Krakowie), Bogdan Szymański (program)

Więcej informacji na stronie: www.solar.globenergia.pl