Ze względu na walkę z niską emisją i rządowy program wsparcia o nazwie Czyste Powietrze, w najbliższych latach będziemy obserwować natężenie prac termomodernizacyjnych, wymian systemów grzewczych i remontów systemów centralnego ogrzewania.

Inwestorami będą właściciele budynków jednorodzinnych, którym powinno zależeć na tym, by wydane pieniądze przyniosły wymierne korzyści w późniejszej eksploatacji budynku. Ma być zdrowo, tanio, wygodnie i ekologicznie. Aby takie efekty osiągnąć, prace należy planować bardzo dokładnie, odpowiednio dobrać materiały i sporo wymagać od wykonawców.

Jeśli stoisz przed takim wyzwaniem i czeka Cię gruntowny remont budynku – mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Już w najbliższą środę, o godzinie 18:00 dowiesz się co zrobić, by twoja inwestycja w termomodernizację zakończyła się sukcesem.

Wystarczy komputer z dostępem do internetu, kubek gorącej kawy lub herbaty i godzina wolnego czasu. Nasz ekspert przeprowadzi Cię przez kolejne etapy prac termomodernizacyjnych od audytu i świadectwa charakterystyki energetycznej, przez docieplenie, wymianę okien, wymiany źródła ciepła po modernizację instalacji c.o i c.w.u.

Oprócz teoretycznych informacji, dowiesz się jakich błędów się wystrzegać, a na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę.

To nic nie kosztuje, a pomoże Ci przejść spokojnie przez niecodzienne i trudne wyzwanie jakim jest termomodernizacja. Weź udział w webinarium!


Prowadzący:  dr inż. Michał Kaczmarczyk

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Inżynieria Środowiska, o specjalności Odnawialne Źródła Energii. Posiada stopień naukowy doktora inżyniera w dziedzinie Nauk o Ziemi. Zwolennik idei efektywności energetycznej, poszanowania energii i odnawialnych źródeł energii. Autor wielu publikacji, zarówno naukowych jak i popularnonaukowych z zakresu energetyki i ochrony środowiska. Redaktor naukowy monografii „Niska emisja od przyczyn występowania do sposobów eliminacji”


Michał Kaczmarczyk GLOBEnergia

Program Czyste Powietrze szeroko komentowany w ostatnim czasie i budzący duże zainteresowanie, pozwala na pozyskanie finansowania na termomodernizację budynków. Termomodernizacja najczęściej utożsamiana jest z dociepleniem, natomiast w tym konkretnym przypadku mówimy też o wymianie źródła ciepła. Dobrze, że możemy pozyskać finansowanie, natomiast przychodzi później etap wykonawstwa i jest on bardzo ważny.  Jak uchronić się przed typowymi błędami popełnianymi przez firmy docieplające nasz budynek, albo wymieniające źródło ciepła?  Jakie są konsekwencję wymiany na przykład kotła węglowego na kocioł gazowy?  Czy to jest tylko wymiana samego urządzenia, czy potrzebne są dodatkowe prace w kotłowni lub modernizacja instalacji centralnego ogrzewania?

 Na te kwestie, na typowe błędy popełniane podczas wykonawstwa będziemy rozmawiać podczas Webinarium organizowanego przez redakcję GLOBEnergia, które odbędzie się 26 września o godzinie 18. Zapraszam, Michał Kaczmarczyk


Aby wziąć udział w webinarium, należy wejść w link podany poniżej:

LINK: https://globenergiaweb.clickmeeting.com/termomodernizacja-budynkow-jednorodzinnych

oraz podać swoje imię i adres mailowy.

Link do webinarium uaktywni się 26 września o godz. 18:00  Już dziś przetestuj swoje połączenie!

Redakcja GLOBEnergia