Co roku, podczas kieleckich targów Enex odbywa się konkurs na najlepszą firmę instalacyjną z branży fotowoltaicznej. Konkurs ma charter edukacyjny, w którym drużyny instalatorów mierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Liczy się wiedza, doświadczenie i czas. Konkurs odbył się na arenie naszego Pasażu Energetycznego, podczas Globenergia Show. Organizatorami konkursu była firma Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, a wśród jurorów jego prezes – Bogdan Szymański.

SunSol Instalatorem Roku 2019

Ideą konkursu Instalator Roku jest nie tylko prezentacja najlepszych rozwiązań na rynku takich jak Corab, SolarEdge, Q.Cells czy Jean Mueller ale przede wszystkim promocja dobrych praktyk i jakości wykonania. – powiedział Paweł Wiktorowicz z firmy Corab

W tym roku najlepszą firmą instalacyjną okazała się firma SunSol z Gdańska. Już podczas rozdania nagród zadeklarowała przekazanie nagrody o wartości ponad 20 000 zł na cel charytatywny.

Jesteśmy firmą zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, która stawia na jakość wykonania, jakość komponentów oraz na profesjonalną obsługę klienta. Konkurs Instalator roku był szansą pokazania na nas stać. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca. – Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Wybrano ośrodek, któremu taka instalacja jest najbardziej potrzebna – Dom Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku. Bardzo nas cieszy, że firma SunSol, która wygrała konkurs na Instalatora Roku, który odbył się na pasażu Globenergii, zdecydowała się na taki wielki gest.

Instalacja w Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku od firmy SunSol

Instalacja fotowoltaiczna zapewni energię w gdańskim domu dziecka

Biorąc pod uwagę jakie jako dom dziecka mamy potrzeby pomoc w firmy Sunsol jest ogromna. Zaoszczędzone na energii środki pomogą w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć nasze dzieci i pomagać im w codziennym rozwoju. – podkreśla Ilona Puckowska – Pociask Dyrektor domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Gdański SunSol posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Nie tylko przekazali wygrane komponenty, ale również zajęli się ich profesjonalnym montażem oraz wszelkimi formalnościami.

Jak każda firma musimy generować zysk, ale już co zrobić z zyskiem to już inna decyzja. Nasza była taka, by wesprzeć dom dziecka, który robi niesamowite rzeczy kształtując i wychowując przyszłe pokolenia. My zaś chcemy zapewnić przyszłym pokoleniom czystą energię. – zaznaczył Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.

Posiadanie instalacji przekłada się na realne oszczędności. W tym przypadku oszczędności te zostaną wykorzystane na lepsze wsparcie dla dzieci, które w tym domu dziecka przebywają.

Kolejny konkurs już w lutym przyszłego roku podczas targów Enex w Kielcach. Organizatorem jest firma Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej.

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych