Wiosenna promocja na fotowoltaikę od Viessmann! Sukces w trzech krokach!

Zdjęcie autora: Viessmann Polska

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych

W obliczu stale rosnących kosztów energii instalacja fotowoltaiczna pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i dodatkowo zmniejsza zależność od dostawców energii. Wytworzoną energię elektryczną można wykorzystywać na potrzeby własne lub sprzedawać go do publicznej sieci energetycznej.

Posiadając prawie piętnaście lat doświadczeń w tym zakresie Viessmann dostarcza dopasowane do siebie komponenty, a  jakość modułów zapewnia ich ekonomiczność i długowieczność. Ofertę komponentów instalacji fotowoltaicznych uzupełnia bogaty zakres świadczonych usług – od projektowanie i dobór poprzez dostawę, aż po wsparcie serwisowe w okresie gwarancji, jak również poza nią.

Rozwiązania systemowe są gwarancją najwyższej jakości! Viessmann zaprasza do zapoznania się z promocyjną ofertą kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem!
Zestawy fotowoltaiczne zawierają wszystkie składniki, niezbędne do wykonania instalacji fotowoltaicznej. Kuszą też wiosenną, niską ceną!

Przez trzy pytania, do właściwej instalacji

Efektywne energetycznie systemy są dzisiaj często wyposażane w instalacje fotowoltaiczne. Technika ta pozwala znacznie zwiększyć efektywność i samowystarczalność energetyczną domu.
O rozmiarze instalacji fotowoltaicznej decyduje w pierwszym rzędzie zapotrzebowanie energii w gospodarstwie domowym. Wzajemne dopasowanie zapotrzebowania prądu i rozmiaru instalacji fotowoltaicznej umożliwia optymalne zaopatrywanie domu we własny prąd fotowoltaiczny. Wynikiem tego będzie niezależność od rosnących kosztów prądu z publicznej sieci energetycznej.

Poniższe pytania pozwolą określić odpowiedni rozmiar instalacji fotowoltaicznej:

1. Ile osób mieszka w Twoim gospodarstwie domowym?

Miarodajny wpływ na zużycie prądu ma liczba mieszkańców gospodarstwa domowego. Podając liczbę mieszkańców określamy przeciętne zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię a tym samym odpowiedni pakiet fotowoltaiczny.

2. Czy do ogrzewania i/lub podgrzewu CWU stosowana jest pompa ciepła?

Istnienie pompy ciepła zwiększa możliwy stopień wykorzystania prądu fotowoltaicznego do potrzeb własnych. Ze względu na to dodatkowe zapotrzebowanie prądu należy wybrać większą instalację fotowoltaiczną.

3. Jakie wymiary ma Twój dach?

Przykładowa odpowiedź: „Dostępna powierzchnia dachu to 5,5 (szerokość) x 7,0 (długość) m.“
Po określeniu istniejącej, wolnej od zacieniania powierzchni dachu (szerokość x wysokość), można wartości te przenieść na wykres kontrolny i odczytać maksymalny, możliwy do zainstalowania rozmiar pakietu dla tego dachu.

Kontrola wymaganej powierzchni dachu pozwala stwierdzić, czy instalacja fotowoltaiczna zmieści się na dachu. Jeśli nie, można wybrać mniejszą instalację fotowoltaiczną. Wtedy jednak udział własnego prądu będzie mniejszy. Nadal jednak oszczędzamy wraz z każdą kilowatogodziną wyprodukowaną we własnej instalacji fotowoltaicznej.

Pakiety fotowoltaiczne Vitovolt 200

Firma Viessmann oferuje pakiety fotowoltaiczne w poniższych rozmiarach:

● Pakiet fotowoltaiczny XS, moc fotowoltaiczna 2,60 kWp (10 modułów)
● Pakiet fotowoltaiczny S, moc fotowoltaiczna 3,12 kWp (12 modułów)
● Pakiet fotowoltaiczny M, moc fotowoltaiczna 4,16 kWp (16 modułów)
● Pakiet fotowoltaiczny L, moc fotowoltaiczna 5,20 kWp (20 modułów)
● Pakiet fotowoltaiczny XL, moc fotowoltaiczna 6,24 kWp (24 moduły)
● Pakiet fotowoltaiczny XXL, moc fotowoltaiczna 7,80 kWp (30 modułów)

Zakres dostawy:

● Moduły fotowoltaiczne Vitovolt 200 (260 Wp)
● Konstrukcja wsporcza do dachu skośnego krytego dachówką ceramiczną
● Falownik fotowoltaiczne przewody połączeniowe (w komplecie złącze MC4-otwarte)

Cechy szczególne:

● Przewód przyłączeniowy generatora fotowoltaicznego do falownika (25 m na każdą linię, w komplecie ze złączem MC4)
● 10 lat gwarancji systemowej Viessmann


Szczegóły promocji i ceny - TUTAJ


Instalując system fotowoltaiczny firmy Viessmann każdy może zostać producentem prądu. Zamiana darmowej energii słonecznej na energię elektryczną jest szczególnie uzasadniona ekonomicznie w przypadku zużywania prądu na potrzeby własne. Ponadto użytkownik przyczynia się w ten sposób do obniżenia zużycia paliw kopalnych i aktywnie chroni klimat.

Viessmann – jako dostawca dopasowanych do siebie komponentów – oferuje w tym celu efektywne rozwiązania. Bez względu na to, czy chodzi o obiekt już istniejący czy też o nowe budownictwo.  Viessmann ma odpowiednie rozwiązanie również dla Państwa!

Artykuł promocyjny

Zobacz również