Firma Fronius organizuje pierwsze wirtualne targi energetyki słonecznej pod znakiem 24 godzin słońca, które odbędą się już 16 września 2020 roku.

Chcemy pokazać uczestnikom targów nasze najnowsze osiągnięcia i przeprowadzić ich przez ogrom rozwiązań. Wszystkie nasze nowinki i związane z nimi spektrum zastosowań dotyczących gromadzenia energii słonecznej i ogrzewania/chłodzenia z wykorzystaniem tej energii są ukierunkowane na maksymalizację stopnia zużycia samodzielnie wytworzonej energii słonecznej. Dużo miejsca poświęcamy też modnym tematom zielonego wodoru i cyfryzacji – powiedział Martin Hackl, Szef Jednostki Biznesowej Solar Energy, Fronius International

Program targów obejmuje innowacyjne rozwiązania dla domów wielorodzinnych, jednorodzinnych, małych firm, aż po komercyjne parki fotowoltaiczne. Oczywiście firma Fronius zaskoczy gości różnymi nowinkami. Jak zwykle firma przykłada dużą wagę do doradztwa i serwisu dla klientów i instalatorów. Dlatego eksperci z oddziałów firmy Fronius na całym świecie zapraszają na wycieczki dostępne z przewodnikami w różnych językach i oferujące prezentację kluczowych zagadnień. Oczywiście możliwe jest także odkrywanie różnych obszarów na własną rękę.

Rozwiązania zapewniające 24 godziny słońca

Coraz więcej ludzi chciałoby osiągnąć maksymalny stopień zużycia samodzielnie wytworzonej energii słonecznej i zyskać niezależność enrgetyczną. Firma Fronius zapewnia szereg rozwiązań w tym zakresie, poczynając od inteligentnych falowników, przez możliwości gromadzenia energii, aż po przygotowywanie ciepłej wody dzięki urządzeniu Fronius Ohmpilot. To nie wszystko! Każdy falownik firmy Fronius wyposażono w odpowiednie funkcje i interfejsy, aby umożliwić ładowanie własnego samochodu elektrycznego samodzielnie wytworzoną energią.

Podczas wirtualnych targów atrakcją będzie laureat Intersolar AWARD 2020 i wielu innych nagród — falownik hybrydowy Fronius Symo GEN24 Plus w klasach mocy od 6 do 10 kW. Falownik otrzymał 1. miejsce w przeglądzie domowych akumulatorów fotowoltaicznych 2020 z urządzeniem BYD Battery Box i wyróżnienie nagrodą Plus X Award za wzornictwo, komfort obsługi, funkcjonalność oraz oszczędność zasobów, a także nagrodę Red Dot Award Design Concept 2019.

Fronius Symo GEN24 Plus jest jednym z liderów na rynku, między innymi dzięki podstawowym wariantom zasilania awaryjnego on-board. Inwerter jest idealnym rozwiązaniem typu all-in-one, pozwalającym na maksymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii słonecznej na własne potrzeby. Falownik jest standardowo wyposażony w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitoring oraz otwarte interfejsy, na przykład do przygotowywania ciepłej wody, e-mobilności lub systemów automatyki domowej. Dzięki zintegrowanej funkcji Multi Flow Technology falownik Symo GEN24 Plus zachwycił podczas tegorocznego Przeglądu Akumulatorów Domowych, organizowanego przez renomowaną berlińską Wyższą Szkołę Techniki i Gospodarki, uzyskując wydajność systemową na poziomie 94%, co dało mu pierwsze miejsce.

Cyfrowe doświadczenie firmy Fronius

Cyfrowe narzędzia wspomagają i ułatwiają obsługę produktów oraz rozwiązań firmy Fronius od ich uruchomienia przez instalatorów, przez monitorowanie instalacji w czasie rzeczywistym, aż po rozwiązywanie problemów i serwis posprzedażowy. Instalatorzy, pracownicy wsparcia technicznego i klienci końcowi korzystają z przejrzystych i łatwych w użyciu narzędzi firmy Fronius, do których można uzyskać dostęp na smartfonie, tablecie lub komputerze stacjonarnym. Podczas targów cyfrowych goście otrzymają informację na temat nowych aplikacji Fronius Solar.start i Fronius.SOS, a także będą mogli poznać najnowsze funkcje pozwalające na optymalizację zużycia własnego, dostępne na platformie Fronius Solar.web.

Zielony wodór jako paliwo i akumulator długoterminowy

Ekologicznie wytworzony wodór jest zgodną z duchem zrównoważonego rozwoju alternatywą dla paliw kopalnych w sektorze mobilności i służy jako długoterminowy akumulator umożliwiający dostarczanie energii słonecznej w okresie zimowym. Dzięki Fronius Solhub dostępne jest gotowe pod klucz, kompletne rozwiązanie do lokalnego wytwarzania, gromadzenia i tankowania wodoru. To rozwiązanie w dziedzinie mobilności i energii jest dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Oferuje ono różnorakie możliwości zastosowania w sektorach turystyki, rolnictwa, firmach i gminach. Te pomysły zostały niedawno wyróżnione nagrodą za innowacyjność „Smarter E Award 2020” w kategorii „Smart Renewable Energy”.  Podczas wirtualnej wycieczki będzie możliwość zobaczenia jak działa  Solhub w Thalheim.

Eksperci z firmy Fronius cieszą się, że mogą zaprezentować te wszystkie nowinki i przykładowe zastosowania. Aby wziąć udział w wycieczkach prowadzonych w Twoim języku, wystarczy się zarejestrować.

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią