Aktualności Aktualności

Witamy na GLOBEnergia.pl w nowej odsłonie!

Całkiem nowa strona internetowa, unikalny design, nowe funkcjonalności, nowe cykle publikacyjne i nowy logotyp. Zmieniamy się dla Was!

Zdjęcie autora: Anna Będkowska

Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia
Nowa strona globenergia

Drodzy Czytelnicy i Partnerzy,

Z wielką przyjemnością witam Was na nowym portalu GLOBEnergia.pl.

Mamy przyjemność publikować treści i świadczyć dla Was usługi już od 15 lat i nadal obiecujemy to robić. Od dzisiaj natomiast w nowej formule, w wysokiej jakości i na zupełnie nowym portalu. Oddajemy Wam do dyspozycji zupełnie nową stronę GLOBEnergia.pl.

Za nami kilka miesięcy rozmów, ustaleń, pomysłów na to, jak zmienić dotychczasowy portal. Braliśmy pod uwagę potrzeby Czytelników jak i Partnerów. Przeanalizowaliśmy Wasze preferencje, czas spędzony na stronie i charakterystykę naszych odbiorców. Pytaliśmy też Partnerów czego od nas oczekują oraz czego im u nas brakuje no i…oto jest!

Nasza nowa strona, którą właśnie odwiedzacie jest w pełni responsywna, wyróżnia się prostą formą, intuicyjną nawigacją, a stworzona została według najnowszych standardów i design-u. Postawiliśmy również mocno na przyjemną w obsłudze i łatwą w nawigacji wersję mobilną.

Nowoczesna, a co najważniejsze - czytelna i wygodna strona internetowa posiada też mnóstwo nowych form publikacji. Dzięki nim zadbamy o to, by nasi Czytelnicy byli poinformowani o ważnych wydarzeniach najszybciej jak to możliwe. Będziemy dla Was relacjonować najważniejsze kongresy, konferencje, czy spotkania prasowe nie tylko w formie video, ale też w formie tekstowej - pierwsza okazja już 16-17 listopada podczas IV Kongresu Trendy Energetyczne.
Przygotowaliśmy również serię recenzji produktowych, już teraz możecie odnaleźć pierwszą z nich, na stronie głównej nowego serwisu. Publikowane przez nas do tej pory raporty i analizy nabiorą nowego wymiaru.

Nową dla nas formą są podcasty, a wygodna i dedykowana im na stronie głównej sekcja pozwoli Wam odtwarzać kolejne słuchowiska. Sekcja VIDEO została mocno odświeżona nie tylko dzięki nowej oprawie graficznej, ale również dzięki jakości produkowanych filmów. Pracujemy też nad tym, aby z naszego redakcyjnego, coraz bardziej profesjonalnego studia emitować najwyższej jakości materiały filmowe w formacie 4K. Poza jakością nagrań, dbamy również o urozmaicone programy tematyczne - będą recenzje, talk show’y, redakcyjne przeglądy, a docelowo także debaty i wywiady.

Zwróćcie uwagę jak nowoczesny, syntetyczny i czytelny jest wygląd artykułów. Starannie dobraliśmy wielkość i krój czcionki, postaraliśmy się o ciekawe elementy edytora tekstowego, aby publikowane przez nas analizy, zestawienia, wywiady, czy opisy były atrakcyjne dla oka i skupiały uwagę na merytoryce, a nie rozpraszały zbędnymi ozdobnikami.

Oddajemy Wam też nowy serwis naszych wydarzeń. Od tej pory znajdziecie je wszystkie w jednym miejscu - od małych, regularnych spotkań online, typu uwielbiana przez Was “Webinarowa Śrdoa”, po branżowe spotkania targowe, jak i coroczne kongresy.
Same strony poszczególnych wydarzeń również nabrały nowego designu, są syntetyczne, delikatne, ale za to bardzo intuicyjne i łatwe w nawigacji, przez co rejestracja na wydarzenia, zakup biletów, poznanie prelegentów, czy agendy spotkania będzie łatwe i przyjemne.

Drodzy Partnerzy, z myślą o Was nasi projektanci przygotowali zupełnie nowe formaty reklamowe - specjalne miejsca na Wasze artykuły, dużo więcej miejsc na bannery reklamowe w większych rozmiarach i ciekawych lokalizacjach.
Pojawiły się też zupełnie nowe możliwości aranżacji Waszej obecności: strefy specjalne, spersonalizowane podstrony, dzięki którym wspólnie możemy realizować kampanie promocyjne, czy akcje specjalne.

Zwróćcie uwagę na atrakcyjne materiały wideo, może zachęci Was forma podcastu, a być może atrakcyjna okaże się dla Was redakcyjna recenzja Waszego urządzenia lub usługi. Wywiad, ciekawa realizacja, nowy produkt - nasi redaktorzy czekają w gotowości, by dopasować do Waszych preferencji odpowiednią formę emisji.

Nowa strona internetowa to również oficjalna premiera nowego logotypu Redakcji GLOBEnergia. Pomimo, iż Ci z Was, którzy śledzą nasz wideoblog zauważyli już pewnie nowe logo w ostatnich produkowanych materiałach, to z oficjalną premierą czekaliśmy do dzisiaj. Może dlatego, że przez 15 lat bardzo przywiązaliśmy się do starego logo. Wy zapewne też. Bardzo zależało nam na tym, by nowy logotyp nie różnił się znacząco od poprzedniego i równocześnie, by zachował prostotę, ponadczasowość, uniwersalność. Przyznam szczerze - łatwo nie było. Kilka kolegiów redakcyjnych skończyło się burzliwymi dyskusjami, irytacją i bezsilnością. Kilka razy odpuszczaliśmy. Nie wyobrażałam sobie jednak nowej odsłony strony z dotychczasowym logotypem - po prostu nie i koniec.
Czy wybraliśmy dobry? To już Wam drodzy Partnerzy i Czytelnicy pozostawiam tę opinię i przyjmę ją, jak i cała redakcja z pokorą i wdzięcznością.
Tak jak wszystkie opinie, sugestie i uwagi o niedociągnięciach dotyczących nowego serwisu. Jeśli tylko zechcecie się podzielić z Nami sugestiami co do działania strony - czekamy z niecierpliwością.

Oprócz nowego portalu, pozostajemy wierni tematom fotowoltaiki, pomp ciepła, efektywności energetycznej, nowych technologii wytwarzania i magazynowania energii, elektromobilności i zarządzania energią. Nigdy nie brak nam tematów i energii do tworzenia, a nowy layout tylko zachęca do eksperymentów.

Ci z Was, którzy nas znają, wiedzą, że potrafimy zaskoczyć. Mam nadzieję, że pokazaliśmy to już nie raz przez ostatnie 15 lat. Wierzę, że nowa strona jest kolejnym miłym zaskoczeniem, choć… jeśli mogę uchylić rąbka tajemnicy, to nie powiedzieliśmy w tym temacie ostatniego słowa!

Czekajcie na więcej!

Udanej lektury!