Firma Bruk-Bet inicjator ogólnopolskiej akcji #WłączPolskiePV przybliża zagadnienia związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na sprawdzonych modułach PV wyprodukowanych w kraju. Akcja ma za zadanie informować o obecnych możliwościach technologicznych z zakresu pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz wzmacniać niezależności przemysłową Polski w sektorze OZE.

#WłączPolskie PV – po prostu

Bruk-Bet Solar – z linią produkcyjna w Tarnowie – zachęca, aby wybierać urządzenia do instalacji fotowoltaicznych od sprawdzonych, krajowych wytwórców.

– To nie tylko pomoże wzmocnić naszą gospodarkę, ale gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa gwarancyjnego dzięki szybkiej reakcji serwisowej oraz dokumentom wydawanym przez producenta potwierdzającym 25 letnią gwarancję mocy na moduły PV. – tłumaczy Edyta Witkowska-Grześkiewicz, Dyrektor Zarządzający marki Bruk-Bet Solar.

Urządzenia do instalacji fotowoltaicznych są produkowane w Polsce od kilku, w niektórych przypadkach kilkudziesięciu lat. Mimo, że duża część instalacji na rynku jest oparta na produktach importowanych z Chin, krajowi producenci podnoszą parametry techniczne swoich produktów oraz uzyskują kolejne certyfikaty wytrzymałościowe, dzięki którym z powodzeniem konkurują z azjatyckimi koncernami.

#WłączPolskie PV – ponad 20 firm promuje polskie produkty fotowoltaiczne

W ramach akcji #WłączPolskie PV przekazywana jest wiedza o fotowoltaice podczas konferencji on-line oraz spotkań w mobilnych strefach fotowoltaicznych, podczas których eksperci odpowiadają na pytania związane z montażem instalacji fotowoltaicznej.

– Do współpracy zaprosiliśmy ponad 20 firm, które chcą wspierać polskie produkty, instalując sprawdzone marki wyprodukowane w Polsce. – mówi Edyta Witkowska-Grześkiewicz, Dyrektor Zarządzający marki Bruk-Bet Solar.

Tylko od początku roku moc instalacji fotowoltaicznych zarejestrowanych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wzrosła dwukrotnie. Rynek fotowoltaiczny rozwija się także pod kątem oferowanych produktów. Akcja #WłączPolskiePV informuje i przedstawia proekologiczne rozwiązania dla właścicieli gospodarstw domowych, którzy stawiają na niezależność energetyczną ze słońca.

Bruk-Bet PV

Dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki