We Włocławku trwają postępowania dzięki którym w mieście pojawią się nowe instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej. Fotowoltaika zagości na dachach pięciu szkół, CK Browaru B. i inkubatora przedsiębiorczości.

Fotowoltaika dla budynków użyteczności publicznej

Urząd Miasta Włocławek ogłosił dwa postępowania związane z budową instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków użyteczności publicznej. W postępowaniu na dostawę i montażu kompletnej instalacji dla Browaru B wykonawca został wyłoniony i zostanie nim firma EKO-INVEST. Instalacja o mocy 35,84 zostanie rozmieszczona na trzech dachach placówki, a jej zadaniem będzie pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną placówki. Jako źródło energii odnawialnej zastosowane zostaną moduły fotowoltaiczne monokrystaliczne o mocy 320 Wp/moduł. Realizacja przedsięwzięcia ma zostać wykonana w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy.

Słoneczne szkoły

Drugie postępowanie dotyczyło opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków użyteczności publicznej”. Dzięki inwestycji, sześć budynków w tym pięć szkół zostanie wyposażonych w instalacją PV. Te szkoły to: Zespół Szkół Muzycznych, SP nr 12, SP nr 10, SP nr 14 i Zespół Szkół Ekonomicznych. Szóstym budynkiem na którym powstanie instalacja jest Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości.

SP nr 12 we Włocławku, jedna ze Szkół na której ma powstać instalacja fotowoltaiczna, źródło: nk.pl

Terminy

We wtorek 28.02.2020 dokonano przeglądu ofert i wybrano wykonawcę. Przygotowana oferta zawierała opinie o stanie technicznym dachów, wizualizacje instalacji, przeprowadzone badania i pomiary oraz kompletną dokumentację wykonawczą. Ofertę, która wygrała zaprezentował Prosument Klaster OZE.

Zadanie do zrealizowania

Zakończenie inwestycji planowane jest do 2021 roku. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na nie 1 mln zł, a całe przedsięwzięcie ma kosztować nieco ponad 6 mln zł.

Źródło: ddwloclawek.pl, umwloclawek

Redakcja GLOBEnergia