Wolta Star to nowy, trójfazowy, beztransformatorowy falownik od polskiego producenta – firmy Spirvent. Falownik jest już w sprzedaży. Falownik Wolta Star dostępny jest w wersjach 6, 9 i 12 kW.

WoltaStar posiada ustrój współpracujący niezależnie z każdą z faz z osobna. Pozwala to uzyskać cechy i możliwości niedostępne dla inwerterów trójfazowych dostępnych obecnie na rynku.

Przeciwdziałanie asymetrii napięcia na każdej z faz

WoltaStar nadaje się do optymalizacji parametrów napięcia w obiektach, w których napięcia na poszczególnych fazach są za niskie i niejednakowe. Niezależna współpraca z każdą fazą pozwala oddawać różną energię na każdą z faz i tym samym w różnym stopniu podnosić napięcie dążąc do jego wyrównania na wszystkich fazach. Przy dużych rozbieżnościach istnieje możliwość niesymetrycznego podłączenia paneli. Przykładowo: na fazę L1 oddajemy do 4 kW max, a na fazy L2 i L3 po 2 kW max.

Kompensacja mocy biernej

WoltaStar może pracować jako dynamiczny płynnie regulowany kompensator mocy biernej na poszczególnych fazach. Ponieważ czas reakcji jest bardzo krótki (około 1s) inwerter nadąża za dynamicznymi włączeniami i wyłączeniami urządzeń w zasilanym obiekcie.

Obudowa falownika Wolta Star. Źródło: Spirvent

Blokowanie wypływu prądu do sieci w układach trójfazowych

W przypadku klasycznego inwertera trójfazowego nie jest możliwe blokowanie wypływu prądu do sieci w obiektach gdzie przyłącze jest trójfazowe ale urządzenia są jednofazowe (obiekty użyteczności publicznej, sklepy, biura itp.). WoltaStar potrafi dynamicznie dobierać energię do konsumpcji własnej urządzeń na każdej z faz blokując jej wypływ do sieci. Dodatkowo w doborze uwzględnione są także urządzenia trójfazowe takie jak silniki większych sprężarek.

Możliwość rozbudowy z 6 do 12 kW bez demontażu urządzenia

Podobnie jak cała linia WOLTA także WoltaStar umożliwia rozbudowę do większych mocy bez wymiany urządzenia. Idealnie się to sprawdzi w budynkach w których instalacja PV była dobrana pod konsumpcję własną, a po okresie trwałości projektu można rozbudować instalację tak by gromadziła energię na zapas przez system net-meteringu.

Praca nawet przy zaniku jednej z faz

Klasyczny inwerter trójfazowy przy zaniku jednej z faz wyłączy się. WoltaStar pracuje nadal oddając energię na pozostałych fazach.

Aż 3 trakery MPPT

Wyjątkowo duża jak na tak mały inwerter ilość Trackerów MPPT gwarantuje dobrą współpracę na dachach zacienionych kominami oraz z panelami różnej mocy. Możliwość dynamicznej rozbudowy mocy oraz duża liczba wejść pozwala uzyskać maksimum mocy z dachu o wielu powierzchniach.

Producent zapewnia pracę urządzenia ze sprawnością maksymalną na poziomie 97%. Sprawność Euro-ETA na poziomie 96,2%. Urządzenie objęte jest pięcioletnim okresem gwarancyjnym, z możliwością jego wydłużenia. Posiada certyfikaty: PN-EN 50438, CE, EN61000-6-1:4, EN61000-3-2:3, EN55022 (klasa B).

Inwerter dostępny jest na zamówienie z miesięcznym czasem oczekiwania na realizację.

Źródło: Spirvent

Spirvent Sp. z o.o.

Polski dostawca rozwiązań OZE