Oficjalne dane statystyczne wskazują, że polska gospodarka cały czas rozwija się, mimo iż Europa Zachodnia lekko hamuje. Ma to wiele pozytywnych skutków, zarówno finansowych jak i społecznych. W branży grzewczej i odnawialnych źródeł energii również zauważa się wiele zmian zarówno w wybieranych produktach jak i w podejściu do energooszczędnych rozwiązań. Podkreśla to Adam Koniszewski, Key Account Manager w Glen Dimplex Polska, który podsumowuje zmiany na rynku pomp ciepła:

– Polski rynek pomp ciepła jest rynkiem rozwijającym się. W wyniku intensywnych działań firm i mediów zmienia się nastawienie klientów do komfortu. Inwestorzy coraz częściej cenią sobie dobre rozwiązania i są skłonni zainwestować nieco więcej, by długo cieszyć się bezobsługową, czystą i niezawodną instalacją grzewczą. Wraz ze wzrostem polskiego PKB zmienia się również nastawienie konsumentów, którzy – w przeciwieństwie do poprzednich lat – chętniej inwestują w ekologiczne ciepło. – zauważa Adam Koniszewski.

Fot. Dimplex

Uniwersalne systemy energooszczędne

Ekspert podkreśla, widać to nie tylko w liczbach, ale również w rodzajach inwestycji jakie znalazły się w portfolio firmy.

Lista referencyjnych obiektów firmy Dimplex systematycznie się powiększa i jest bardzo zróżnicowana. Nie brakuje na niej dużych obiektów komercyjnych, takich jak: hotele, szpitale, a nawet budynki wielorodzinne i osiedla. Glen Dimplex Polska wspiera polski rynek instalacyjny i notuje coroczne wzrosty sprzedaży.  – dopowiada Adam Koniszewski.

ekspert dodaje, że firmowe hasło – PO PROSTU WYŻSZA WYDAJNOŚĆ – nie jest tylko pustym sloganem lecz ma odzwierciedlenie w realnych działaniach.

Budynek biurowy Batim z pompą ciepła Dimplex SI 130TUR+ (fot. G. Burek, GLOBEnergia)

Czy to kwestia podejścia do klienta?

Oprócz urządzeń, Glen Dimplex Polska przygotowuje także kompleksowe analizy techniczno-ekonomiczne, które są również wsparciem dla partnerów i narzędziem podczas negocjacji w całym procesie decyzyjnym. Ekspert zauważa jednak, że to nie wszystko.

– Współpracujemy również z biurami projektowymi i wraz z nimi opracowujemy rozwiązania systemowe. Są to gotowe projekty z pełną dokumentacją techniczną analizowanego systemu oparte na urządzeniach Dimplex. Takie działania podnoszą poziom oferowanych usług, wyróżniają nas na tle konkurencji i systematycznie zwiększają zaufanie do marki Dimpex wśród inwestorów. – dodaje Adam Koniszewski.

Fot. główne: Powietrzna pompa ciepła typu split Dimplex

Adam Koniszewski

Key Account Manager
Dimplex