Wręcza – Prace nad nowym, wodnym parkiem rozrywki z basenami termalnymi już na półmetku!

Zdjęcie autora: Anna Chmurzyńska

Anna Chmurzyńska

Termalni.pl

Podziel się

Miasto Mszczonów, znajdujące się w powiecie żyrardowskim, znane jest z funkcjonującej od 2000 roku Geotermii Mazowieckiej, pozyskującej wody termalne dla celów grzewczych oraz rekreacyjnych.

W tej samej gminie położona jest niewielka miejscowość Wręcza. Zamieszkane przez jedynie 154 mieszkańców miasteczko, stanie się niedługo jednym z największych ośrodków wodnej rozrywki w Europie Środkowo – Wschodniej. Powstaje tam bowiem park rozrywki Park of Poland, którego częścią będzie park wodny Suntago. Dołączy on do 16 zlokalizowanych na terenie Polski obiektów, gdzie wykorzystuje się wody termalne do celów rekreacyjnych.

Park of Poland Suntago - wizualizacja (Źródło Facebook)

Ukoronowaniem wieloletnich starań władz miejskich Mszczonowa o dalszy rozwój gminy była uroczystość Wkopania Pierwszej Łopaty pod budowę pierwszego etapu inwestycji w dniu 19 kwietnia 2017 roku. Inwestorem jest izraelski koncern Global City Holdings, założyciel m.in. sieci kin Cinema City.

Na dwudziesto hektarowej działce powstaje obiekt o powierzchni 67 tyś m2, który podzielony będzie na trzy części:

• strefa relaksu – z krytym basenem, zapewniający relaks w otoczeniu ponad 700 palm. Większa część z nich jest już w Europie, w Rotterdamie, dokąd przypłynęła z Malezji, Florydy, Miami i Kostaryki. Palmy przechodzą obecnie aklimatyzację i kwarantannę a następnie zostaną sprowadzone do Polski. Ponadto, w strefie relaksu, skorzystać będzie można z kolejnego basenu, otoczonego ogrodem i wyposażonego w rozsuwany dach,

• Dżungla Jamando – strefa zabawy i adrenaliny, gdzie znajdziemy 30 zjeżdżalni o łącznej długości przekraczającej 3 km, baseny z falami i rwące rzeki. Jedna ze zjeżdżalń będzie miała długość ponad 300 m i będzie najdłuższą krytą zjeżdżalnią w Europie. Nie zabraknie także wodnych placów zabaw dla najmłodszych gości kompleksu,

• centrum odnowy – gdzie znajdować się będzie 10 tematycznych saun, solaria oraz gabinety masażu oraz basenów witalnych.

Palmy podczas aklimatyzacji (Źródło Facebook)

Na terenie kompleksu będzie można skorzystać także z basenów termalnych, w których temperatura będzie wynosiła 34 st.C.

Oprócz wyjątkowych atrakcji obiekt posiadać będzie 2,5 tyś. bezpłatnych miejsc parkingowych, 8 tyś szafek i będzie wstanie pomieścić nawet 15 tyś. gości.

Park wodny będzie pierwszym etapem inwestycji, która w kolejnych latach ma zostać uzupełniona o parki tematyczne, hotele, centra handlowe i konferencyjne, biurowce i apartamentowce.
Według planów, prace znajdują się już na półmetku ponieważ otwarcie parku wodnego przewidziano na wakacje 2019 roku.

Źródła:
Merkuriusz Mszczonowski maj 2017 - Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Park of Poland - Dagmara Bednarek
Park of Poland - Facebook
Zdjęcie główne: Plac budowy parku Wodnego we Wręczy (Źródło Facebook)

Zdjęcie autora: Anna Chmurzyńska

Anna Chmurzyńska

Termalni.pl