Witamy po wakacjach!

Przed Państwem pierwszy po wakacjach numer naszego miesięcznika GLOBEnergia+! Witamy jak zawsze pełni energii, zaopatrzeni w kolejne ciekawe informacje ze świata energetyki odnawialnej!

Fotowoltaika

Co we wrześniu? W czasach rosnącego zanieczyszczenia powietrza w miastach zwracamy uwagę na problem wysokiego zapotrzebowania takich obszarów na energię. Dywersyfikacja i decentralizacja wytwarzania energii dotyczyć powinna nie tylko małych miejscowości. Instalacje OZE mogą być z sukcesem wprowadzone również do przestrzeni miejskiej. Przedstawiamy najciekawsze realizacje i dobre praktyki!

W temacie fotowoltaiki mamy informacje o nowych, polskich falownikach fotowoltaicznych oraz o powstałej na górze Żar farmie fotowoltaicznej.

Pompy ciepła

W temacie pomp ciepła jak zwykle porcja nowości! Na rynku są już dostępne nowe, bardzo ciche ale też niezwykle atrakcyjne wizualnie jednostki zewnętrzne od firmy Viessmann! Firma Dimplex prezentuje System M, czyli opracowane zupełnie na nowo pompy ciepła – proste w zamawianiu, montażu, eksploatacji i jednocześnie bardzo wszechstronne.

Czym powinien odznaczać się dobry ogrzewacz wody i wymiennik c.w.u.? Z pewnością długim okresem pracy, wynikającym z jego jakości i odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. O technologii wydłużającej żywotność takich urządzeń opowiada firma Galmet.

Geotermia

W tym wydaniu polecamy tez sporą dawkę geotermii! W temacie energetyki geotermalnej oddajemy do lektury artykuł o tym, czy jest szansa na to, by w Parku Narodowym Yellowstone powstała elektrownia geotermalna?

Mamy dla Was też garść nowości od redakcji portalu Termalni.pl! Zakończył się sezon letni! Kompleksy basenów termalnych przygotowały liczne promocje, dzięki którym mniej zapłacimy za rozrywkę i zachowanie wakacyjnej witalności rozpoczynającą się właśnie jesienną porą! Zapraszamy w imieniu Termalni.pl na aktualnych przegląd jesiennych ofert.

Zapraszamy do lektury!


POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ i czytaj cały numer!

AppStore

  GooglePlay

Redakcja GLOBEnergia