Viessmann -nowości w ofercie od sierpnia 2018!

W ofercie Viessmann pojawił się szereg nowych, interesujących produktów w zakresie pomp ciepła, podgrzewaczy pojemnościowych oraz nowe pakiety urządzeń. Nowością jest zestaw Vitoconnect OT2 – urządzenie WLAN do zdalnej obsługi i nadzoru instalacji grzewczych poprzez aplikacje na urządzenia mobilne (Android i iOS): ViCare. W skład zestawu wchodzi również czujnik temperatury pomieszczenia Vitotrol 100 OT1. Pompa ciepła Vitocal 060-A typ T0E (z grzałką) o pojemności 180 litrów uzupełnia dotychczasową ofertę tej pompy o pojemności 254/251 litrów. Nowa pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. Vitocal 262-A zastępuje dotychczasową pompę Vitocal 161-A:
– typ T2H do pracy hybrydowej z innym źródłem ciepła np. kotłem,
– typ T2E ze zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 1,5 kW. Nowością jest również kompaktowa pompa ciepła powietrze-woda Vitocal 222-A typu Monoblok ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej o pojemności 220 litrów.


Dimplex – Specjalna oferta promocyjna pod “Czyste Powietrze”

Pompy ciepła split LAK/LAW dostępne są w atrakcyjnych pakietach wraz z osprzętem lub z zestawem rekuperacji decentralnej DL 50. Uwaga! Oferta spełnia wymagania programu rządowego „Czyste powietrze”, w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starego kotła grzewczego – na nowe źródło ciepła lub na zaup i montaż nowego źródła ciepła.


Corab – Akademia Corab rozwija się!

Akademia Corab to były do tej pory tylko szkolenia fotowoltaiczne. Na początku września, po raz pierwszy zorganizowano również szkolenie z e-marketingu. Szkolenie dotyczyło tego, jak zarabiać przez internet, jak prowadzić w sieci działania marketingowe i jak zarządzać mediami społecznościowymi i budować w sieci własną markę.


Keno – platforma B2B

KENO udostępnia platformę B2B na której można sprawdzić aktualne ceny zakupowe,
zapoznać się z aktualnymi promocjami, skompletować oraz wycenić instalację fotowoltaiczną, automatycznie dobrać konstrukcję montażową, wygenerować ofertę dla siebie oraz klienta końcowego oraz wygenerować koncepcyjny projekt instalacji fotowoltaicznej. Platforma dostępna pod adresem: www.wycena.keno-energy.com/


Galmet – kolejne wydanie magazynu Wszystko Działa!

W najnowszym magazynie Wszystko Działa Galmet proponuje m. in. rozmowę z wiceprezesem Robertem Galarą o rozwoju firmy od warsztatu w garażu do prężnej firmy rodzinnej zatrudniającej ponad 700 osób, inspirację – przykład gruntownej termomodernizacji – do standardu pasywnego poddasza w kamienicy w centrum miasta, artykuł o tym, że efektywność urządzeń i technologii grzewczych możemy porównywać tylko na konkretnych przykładach warunków w danej lokalizacji, teksty o różnych formach ogrzewania płaszczyznowego i unikaniu błędów, o designerskich inspiracjach łazienkowych i o tym, że efektywność urządzeń i technologii grzewczych możemy porównywać tylko na konkretnych przykładach warunków w danej lokalizacji.


alpha-innotec walczy ze smogiem i obniża ceny na powietrzne pompy ciepła

Zamów pompę ciepła i zyskaj 5 000 zł netto! Promocja dotyczy pomp ciepła z serii alira LWD. Promocja trwa do 31 grudnia 2018 roku.
Szczegóły: http://www.promocjepompy.pl/


Panasonic prezentuje hybrydowy system VRF

Panasonic wprowadził na europejski rynek inteligentny system VRF łączący elektryczną (EHP) i gazową pompę ciepła (GHP). Rozwiązanie automatycznie wybiera technologię GHP, EHP lub ich symultaniczną pracę w zależności od bieżących potrzeb, by zapewnić optymalną wydajność i ograniczyć zużycie energii. Oferuje również produkcję c.w.u. praktycznie za darmo, dzięki wykorzystaniu ciepła odpadowego pochodzącego z silnika GHP.


ABB dostarczy transformatory w ramach kluczowej inwestycji energetycznej dla Warszawy

ABB wyprodukuje dwa transformatory mocy do nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań, który ma pomóc poprawić bezpieczeństwo energetyczne Warszawy, zapewniając bardziej niezawodne dostawy energii. Dostarczy i dokona montażu jednych z najważniejszych elementów sytemu wyprowadzenia mocy z elektrowni – blokowych transformatorów mocy, które dostosowują napięcie generatora do napięcia sieci przesyłowej.


„Konsumencki Lider Jakości” dla Junkers-Bosch

Junkers-Bosch otrzymał tytuł „Konsumencki Lider Jakości 2018”, przyznawany na podstawie analizy wyników badań konsumenckich. Polscy konsumenci docenili wysoką jakość pomp ciepła marki. KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2018 to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, prowadzony przez Redakcję Strefy Gospodarki, ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną.


Fronius: Integracja sektorów z użyciem inteligentnych rozwiązań firmy Fronius Solar Energy

Firma Fronius, opracowała inteligentne rozwiązania w zakresie łączenia sektorów, dzięki którym wizja zaopatrzenia w energię pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł może stać się rzeczywistością: Umożliwiają one efektywne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania wody, jako źródła energii w domu i do e-mobilności.

„Ważne jest, aby właściciele instalacji fotowoltaicznej mogli zużywać na własne potrzeby jak największą ilość wytworzonej energii elektrycznej, co ma sens zarówno ekologiczny i ekonomiczny”, wyjaśnia Martin Hackl, kierownik jednostki biznesowej Solar Energy w spółce Fronius International GmbH. Już teraz rozwiązania firmy Fronius pozwalają w słoneczne miesiące nie tylko dobrze zapełnić magazyny energii dla gospodarstwa domowego, ale również naładować samochód elektryczny i wyprodukować ciepłą wodę z wykorzystaniem prądu z instalacji fotowoltaicznej.


Jeszcze więcej bezprzewodowych ładowarek od PGE Obrót

PGE Obrót udostępniła kolejne punkty umożliwiające bezpłatne ładowanie telefonów komórkowych. Stacje ładowania zostały umieszczone w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie oraz w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Spółka planuje systematycznie zwiększać ich liczbę.


Wrocław z unikalnym w europejskiej skali systemem komunikacji liczników

TAURON zbudował w stolicy Dolnego Śląska system inteligentnego opomiarowania AMI, w którym zostaną zastosowane liczniki od trzech producentów w standardzie OSGP (Otwarty Protokół Smart Grid), z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa komunikacji PLC. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie.

Redakcja GLOBEnergia