Wszechstronne rozwiązania w zakresie magazynowania energii i PV o dużej mocy od SOFARSOLAR

SOFARSOLAR, globalny wiodący dostawca rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii, pokazał swoje rozwiązania w zakresie magazynowania i PV dużej mocy na targach EnerGaïa 2022, które odbyły się 8 grudnia 2022 r. w Montpellier we Francji.

Zdjęcie autora: SOFARSOLAR

SOFARSOLAR

Producent falowników fotowoltaicznych i magazynów energii

W miarę jak Europa stara się poradzić sobie z trwającym kryzysem energetycznym, rząd francuski ogłosił niedawno program stopniowego wyłączania prądu, który w najgorszym przypadku może dotknąć 60 procent populacji. Ten ponury scenariusz jeszcze bardziej podkreśla rosnące znaczenie rozwiązań w zakresie magazynowania energii w budynkach mieszkalnych. SOFARSOLAR zaprezentował SOFAR PowerAll jako niezawodne, przyszłościowe rozwiązanie typu solar-plus-storage. Dzięki w pełni modułowej konstrukcji, pojemność akumulatorów tego systemu może być łatwo zwiększona. Każdy moduł baterii litowych wyposażony jest w zintegrowaną jednostkę sterującą mocą, dzięki której system może monitorować status systemu magazynowania energii w czasie rzeczywistym i automatycznie optymalizować dystrybucję mocy w systemie. Pozwala również na mieszane wykorzystanie nowych i starych baterii, oszczędzając koszty początkowej inwestycji.

Stoisko SofarSolar na Targach EnerGaïa 2022 we Francji

SOFARSOLAR wprowadza kolejne rozwiązanie w zakresie magazynowania energii, które składa się z jednofazowego hybrydowego falownika HYD 6000-EP oraz systemu magazynowania GTX5000-PRO. HYD 6000-EP, obsługujący zarówno tryb pracy w sieci, jak i poza nią, może służyć jako przetwornica poza siecią podczas przerwy w dostawie prądu. Funkcja EPS może być włączona w ciągu 10 ms, zapewniając stałe i niezawodne zasilanie. W połączeniu z pakietem akumulatorów SOFARSOLAR GTX5000-PRO, hybrydowy inwerter jest idealnym wyborem dla użytkowników domowych.

SOFARSOLAR zaprezentował również swoją szeroką gamę rozwiązań C&I PV, począwszy od 15 kW do 110 kW. Najnowszy flagowy model, 60-80 kW, jest lekki, cichy i jednocześnie wydajny. Doskonale nadaje się do zastosowań solarnych C&I wymagających dużej mocy. 

Dla projektów solarnych na skalę przemysłową wprowadzono falownik SOFAR 255KTL-HV, który idealnie pasuje do tych projektów. Dzięki maksymalnej sprawności 99,02% i 12 trackerom MPP, rozwiązanie to jest dostosowane do użytkowych projektów solarnych. Jego wbudowana funkcja odzyskiwania PID zapewnia całodobową ochronę modułów, a stopień ochrony IP66 i stopień ochrony przed korozją C5 gwarantują bezpieczną i stabilną pracę na zewnątrz.   

"To dla nas taka przyjemność uczestniczyć w targach EnerGaïa 2022, gdzie możemy przedstawić francuskim klientom nasze dostosowane do potrzeb rozwiązania PV&ESS" - powiedział Allen Cao, szef SOFARSOLAR Europe. "Od momentu wejścia na rynek francuski zbudowaliśmy solidny zespół z bardzo doświadczonymi specjalistami od obsługi przedsprzedażowej i posprzedażowej, którzy teraz mogą zapewnić obsługę w czasie i na miejscu. Poprzez budowanie naszej lokalnej sieci sprzedaży, magazynu i punktów serwisowych, SOFARSOLAR oczekuje na rozszerzenie swojej obecności w Europie i pomoc w przejściu tego regionu na czystą energię" - dodał Cao. 

Materiał promocyjny