Wybierz rozwiązania od SMA i zwiększ swój poziom dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0

Ruszyła kolejna 5. edycji programu Mój Prąd. Dofinansowanie można uzyskać nie tylko na instalację fotowoltaiczną, ale również na magazyny energii, HEMS, pompy ciepła oraz kolektory słoneczne.

Zdjęcie autora: SMA
Zdjęcie autora: SMA

SMA

Producent falowników fotowoltaicznych

Podziel się

SMA w ramach Energy System Home oferuje pełen pakiet rozwiązań dla inteligentnego zarządzania energią. Są to między innymi falowniki hybrydowe SMA Sunny Tripower Smart Energy wraz z systemem zarządzania energią SMA Sunny Home Manager 2.0 oraz dedykowanymi magazynami energii (BYD HVM i HVS, BMZ). SMA Energy System Home to narzędzie, które pomoże w praktycznym wykorzystaniu jak największej ilości energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną. 

Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu i magazynowaniu energii słonecznej SMA Energy System Home redukuje koszty jazdy samochodem, ogrzewania i zużycia energii elektrycznej. Praca urządzeń domowych może być zaplanowana automatycznie na okresy, w trakcie których instalacja fotowoltaiczna dostarcza wystarczającą ilość energii słonecznej. Dzięki temu maksymalna ilość energii słonecznej jest dostarczana dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.

Zdalną obsługę urządzeń gospodarstwa domowego zapewnia Sunny Home Manager 2.0., który monitoruje wszystkie przepływy energii w gospodarstwie domowym i steruje urządzeniami gospodarstwa domowego w taki sposób, aby osiągnąć najlepsze możliwe wykorzystanie prądu ze słońca. Na podstawie prognozy pogody online i indywidualnej analizy zużycia każdego dnia sporządzana jest prognoza uzysku. Dzięki inteligentnym algorytmom system energetyczny SMA realizuje automatyczną optymalizację pod kątem zapotrzebowania na energię. Dzięki temu podejmuje dużo trafniejsze decyzje w zakresie zarządzania energią w porównaniu z wieloma innymi systemami, które mogą jedynie reagować, i to zazwyczaj zbyt późno. Skutkuje to koniecznością zakupu drogiego prądu z sieci. Dzięki Sunny Home Manager 2.0 z wyprzedzeniem można zaplanować i zarządzać optymalnym wykorzystaniem prądu z instalacji fotowoltaicznej. Proste urządzenia gospodarstwa domowego można podłączyć za pomocą inteligentnego gniazdka Edimax SP-2101Wv2. Takie rozwiązanie pozwala na włączanie lub wyłączanie urządzeń za pomocą sygnału sterującego SMA Sunny Home Manager. Natomiast inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego można podłączyć i sterować nimi bezpośrednio za pomocą interfejsu EEBUS.

Co oferuje Sunny Home Manager 2.0

  • Przejrzysta wizualizacja kluczowych przepływów energii w gospodarstwie domowym.
  • Wykresy bilansu energetycznego, które pokazują wytwarzanie energii z instalacji fotowoltaicznej, ładowanie/rozładowywanie akumulatora.
  • Miks energetyczny (moc PV, akumulator, sieć energetyczna) wykorzystywany przez poszczególne urządzenia gospodarstwa domowego i e-mobilność.
  • Wykresy historii zużycia energii z różnymi opcjami widoku. 
  • Podstawowe monitorowanie stanu systemu w celu potwierdzenia jego prawidłowej wydajności.

SMA Energy System Home stanowi idealną kombinację urządzeń najwyższej jakości, inteligentnego układu sterowania oraz wyjątkowych usług. Modularna budowa doskonale sprawdza się w tworzeniu instalacji bazowych, umożliwiając łatwe rozbudowanie systemu w dowolnym momencie - w zależności od budżetu i potrzeb.

Zalety SMA Energy System

  • Redukcja kosztów e-mobilności, ogrzewania i energii elektrycznej.
  • Inteligentny, zdolny do planowania system.
  • Inteligentna optymalizacja dla większego zysku energetycznego.
  • Automatyczne sterowanie urządzeniami gospodarstwa domowego.

Materiał sponsorowany

Zobacz również