W wydaniu 4/2014 GLOBEnergia m.in.:

WAKACJE Z GEOTERMIĄ
Co się zmieniło przez ostatni rok na polskiej scenie geotermalnych basenów i uzdrowisk? W kolejnej odsłonie akcji Wakacje z Geotermią skupimy się na Polsce. Pomimo, iż rok to wcale nie jest dużo czasu, naprawdę sporo się dzieje. Istniejące już ośrodki odnotowują coraz więcej klientów. W lutym tego roku otwarto geotermalny obiekt rekreacyjny Termy Cieplickie, a na jesień planowane jest otwarcie długo wyczekiwanych Term Chochołów.
TOP50 POMPY CIEPŁA POWIETRZE/WODA
Po urządzeniach do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz gruntowych pompach, nadeszła pora na pompy typu powietrze-woda stosowane zarówno do celów centralnego ogrzewania, jak i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła dzięki swojej prostej instalacji i niskim wymaganiom dotyczącym warunków eksploatacji cieszą się bardzo dużą popularnością. Wśród wszystkich pomp charakteryzują się największą różnorodnością budowy.
MAGAZYNOWANIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Stosowane obecnie zasobniki energii elektrycznej wyrównują, co do zasady, nierówność podaży i popytu w zakresie krótkich okresów, najczęściej minut lub godzin. W systemie elektroenergetycznym opartym o źródła odnawialne, w znacznej mierze niestabilne, konieczne będzie wyrównywanie różnic w wytwarzaniu i konsumpcji energii elektrycznej w okresach dłuższych: dni, tygodni, być może nawet miesięcy.
AUTOBUSY ELEKTRYCZNE
Zasadniczymi zaletami pojazdów elektrycznych w miastach są ich cichy napęd oraz brak emisji spalin bezpośrednio w skupiskach ludzkich. Nie dziwi zatem coraz większe zainteresowanie elektrycznymi autobusami, które nie wymagają rozciągania szpecącej miasta trakcji. Prym pod tym względem wiodą Chiny, które w ostatnim czasie zamawiają dla swoich metropolii tysiące autobusów elektrycznych.

Wiecej informacji: http://globenergia.pl/sklep/wydania-globenergia-elektroniczne-pdf/wydanie-elektroniczne-globenergia-4-2014-automat-24h-detail