Obecnie, kiedy zwracamy coraz większą uwagę na zanieczyszczenie powietrza, także to spowodowane transportem, rozwój elektromobilności jest niezwykle ważny. Organizacja wydarzeń nie tylko promuje elektromobilność w społeczeństwie, ale także pokazuje rozwiązania warte uwagi oraz liderów w branży.

Energia elektromobilności

Już 26 września 2019 roku w Gliwicach odbędzie się seminarium warsztatowe Energia elektromobilności, przeznaczone dla przedstawicieli przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz samorządów. Podczas warsztatów zostaną omówione takie kwestie jak rozwiązania systemów zasilania autobusu na przykładzie wybranych miast w Polsce i Europie, zalety rozwiązań do pojazdów elektrycznych, aspekty kosztowe i środowiskowe czy możliwości i ograniczenia systemów bateryjnych. To już trzecia edycja szkolenia.

Global e-Mobility Forum

Global e-Mobility Forum to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Środowiska, Biuro Prezydencji COP24 przy współpracy z PSPA. Odbędzie się w dniach 18-19 września bieżącego roku w Warszawie.

Wydarzenie w dużej części będzie poświęcone zaprezentowaniu i omówieniu najlepszych praktyk i inicjatyw, które skutecznie wspierają rozwój elektromobilności na poszczególnych rynkach na świecie. Oprócz tego PSPA oraz firma doradcza PwC wyróżnią globalne marki najbardziej zaangażowane w rozwój zeroemisyjnego transportu na świecie. Nagrodzeni zostaną także polscy liderzy elektromobilności.

Kongres Nowej Mobilności

Kongres Nowej Mobilności 2019 odbędzie się w dniach 09-10 września bieżącego roku w Lublinie. Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność, jak również przewoźnicy i organizatorzy przewozów pasażerskich w miastach. Ograniczono panele i debaty, otwierając się na dialog w ramach ponad 30 warsztatów, spotkań w formule okrągłego stołu, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi do ekspertów rynku.

Piknik elektromobilności EV Park 2019

Jednym z wydarzeń promujących elektromobilność, był piknik który odbył się w sobotę 10 sierpnia w hotelu Park na poznańskiej Malcie. W trakcie imprezy specjaliści opowiadali o zaletach posiadania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych, a także o projektowaniu infrastruktury do ich ładowania. Można też było oglądać i testować elektryczne samochody, skutery i rowery.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wydarzenia:

Elektromobilność to nie trend, ale niezwykle istotny przełom technologiczny, mający wpływ nie tylko na branżę motoryzacyjną. Dzięki wprowadzeniu transportu elektrycznego możemy zredukować niską emisję szkodliwych substancji, trafiających do powietrza – mówi Michał Kurtyka, Prezydent COP24. Właśnie dlatego wydarzenia wspierające jej rozwój są tak ważne! Konsekwentne działania na rzecz propagowania ekologicznych technologii w transporcie są w Polsce coraz bardziej widoczne.

źródło: orpa.pl, gloswielkopolski.pl

Redakcja GLOBEnergia