Powrót do portalu

Pasaż Energetyczny GLOBEnergia 2018

28.02.2018 - 01.03.2018

Inwestor – Wykonawca. Przestrzeń do wymiany doświadczeń.

Pasaż Energetyczny 2018 za nami!

Było merytorycznie, energetycznie i widowiskowo!
Za nami Pasaż Energetyczny GLOBEnergia 2018!

Kielce w dniach 28 II – 1 III stały się międzynarodowym centrum energetycznym. Odnawialne źródła energii, które były tematem przewodnim Pasażu Energetycznego, zorganizowanego przez redakcję GLOBEnergia, budzą coraz większe zainteresowanie.

W tym roku wydarzenie szczególnie skupiło uwagę na temacie fotowoltaiki, czyli pozyskiwania energii elektrycznej wykorzystując energię słońca. Drugim bardzo ważnym obiektem zainteresowania był rynek pomp ciepła. Pasaż Energetyczny, pozwolił na zaprezentowanie się czołowym firmom związanym z tematyką OZE. Dodatkowo stworzono Studio TV, w którym przedstawiciele różnych firm dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat branży oraz kondycji rynku w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Energetyzujące wydarzenie – PASAŻ ENERGETYCZNY redakcji GLOBENERGIA to spotkania branżowe OZE, stoiska eksperckie oraz widowiskowe konkursy. W dniach 28 lutego – 1 marca czekali na Państwa eksperci pomp ciepła, fotowoltaiki, elektromobilności.

Pasaż Energetyczny to również spora dawka wiedzy! Dwa dni = dwie merytoryczne konferencje: XI Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej (28 lutego 2018r) oraz IX Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR+ (01.03.2018r.)

Nowością był konkurs INSTALATOR ROKU  na Arenie Pasażu Energetycznego GLOBEnergia z nagrodami w postaci kompletnej instalacji PV na dom oraz pompa ciepła do CWU!

28 lutego 2018  na Arenie odbył się konkurs dla firm z branży fotowoltaicznej. Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczył instalacji modułów na dachu, zaś drugi podłączenia urządzeń do falownika. Liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Dowodem na to jak aktywnie i burzliwie przebiegała rywalizacja podczas tego wydarzenia, może być stan struktury dachu, który posłużył jako element, do którego montowano instalacje. Zwyciężyła firma Solar House z miejscowości Jaślany, a nagrodą była kompletna instalacja fotowoltaiczna o wartości ponad 18 000 zł.  Gratulujemy!

Dzień później, o tytuł Instalatora Roku 2018 walczyli instalatorzy pomp ciepła! Zagadek i rebusów nie było końca!

Konkurs to świetne podsumowanie jedenastej edycji Forum Pomp Ciepła. To wyzwanie, które pozwoliło nam zmierzyć się z wiedzą, którą pozyskaliśmy przez te wszystkie lata. To również świetna zabawa dla większości uczestników oraz przypomnienie sobie tej podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zagadnień, z którymi na co dzień musimy się mierzyć.” – komentował na gorąco finalista konkursu – Tomasz Nowak z firmy 4EnergyTomika.

Instalatorem Roku 2018 w kategorii pomp ciepła został Piotr Kramer z firmy INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne.

Czekała na Was kumulacja merytorycznych rozmów, podgrzewana pozytywną energią, z widowiskowymi konkursami i nowościami wśród produktów.


KALENDARIUM – PASAŻ ENERGETYCZNY GLOBENERGIA 2018


DZIEŃ I 28 lutego 2018 r.
Targi Kielce, Hala E, ul.Zakładowa 1

9:00 – 17:00 Strefa stoisk eksperckich PASAŻ ENERGETYCZNYCH
Odwiedźmy stoiska liderów w zakresie odnawialnych źródeł i poszanowania energii. Nie zabraknie pomp ciepła, fotowoltaiki a nawet stacji ładowania samochodów elektrycznych. Eksperci czekają na Państwa!

10:30 – 14:00 XI Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła
Miejsce: Hala E, Sala D
Coroczne spotkanie skupiające inwestorów, dostawców, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematem grzewczego wykorzystania pomp ciepła i technologii grzewczej w ogóle. ENERGETYCZNY TALK SHOW prowadzony przez redaktorów GLOBENERGIA zapewni aktualne i kontrowersyjne tematy z rynku pomp ciepła. Wstęp bezpłatny.

10:00 – 15:00 Konkurs „Instalator Roku 2018” Kategoria FOTOWOLTAIKA [NOWOŚĆ]
Miejsce: ARENA PASAŻU ENERGETYCZNEGO, Hala E
“INSTALATOR ROKU 2018” to konkurs , w którym dwuosobowe drużyny instalatorów zmierzą się w rywalizacji na czas w montażu fotowoltaiki na czas. Nagroda główna: Kompletna instalacja fotowoltaiczna!  Zapewniamy tylko pozytywne emocje!

13:00 – Rozstrzygnięcie Konkursu „DOBRE PRAKTYKI W DOBRYCH RĘKACH” edycja 2018! Gala wręczenia wyróżnień (Hala E, Sala D podczas Forum Pomp Ciepła)
Celem konkursu jest zachęcenie, na podstawie wzorcowych referencji kolejnych inwestorów, do sięgania po podobne praktyki energooszczędne. Organizatorem konkursu jest Redakcja GLOBEnergia, która rok w rok zaprasza wszystkie firmy instalacyjne systemów energooszczędnych opartych na OZE do wzięcia udziału w konkursie!

14:30 – Zabawa Sportowa „Piłka w Grze” z piłkarzami ręcznymi VIVE TAURONU KIELCE. Zapraszamy na spotkanie z piłkarzami ręcznymi PGE VIVE KIELCE. Zabawa będzie polegała na strzeleniu jak najwyższą liczbę punktów do bramki.


DZIEŃ II 1 marca 2018 r.

9:00 – 17:00 Strefa stoisk eksperckich

10:30 – 14:00 IX Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR +
Forum SOLAR + to ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV. Co roku podczas targów ENEX Nowa Energia, Redakcja GLOBEnergia wraz z targami Kielce organizuje wydarzenie dla przedstawicieli branż fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorów, władz samorządowych oraz pasjonatów energetyki słonecznej. Spotkanie jest niepowtarzalną okazją do poznania i poszerzenia wiedzy na temat rozwiązań OZE oraz spotkania z wysoko wykwalifikowanymi ekspertami z branży słonecznej.

10:00 – 15:00 Konkurs „Instalator Roku 2018” Kategoria POMPY CIEPŁA [NOWOŚĆ]
Miejsce: ARENA PASAŻU ENERGETYCZNEGO, Hala E
„POMPY CIEPŁA – Najlepsi z najlepszych” to konkurs edukacyjny, w którym jedno- lub dwuosobowe drużyny instalatorów zmierzą się w rywalizacji na czas w znajomości zasad funkcjonowania instalacji, kompletności instalacji i działania poszczególnych elementów systemów grzewczych opartych o pompy ciepła. Tu będzie liczyła się wiedza, doświadczenie i czas!
Nagroda główna: pompa ciepła do CWU!

CODZIENNIE


Studio TV Dialog Energetyczny
, Prowadzący: Tomasz Zubilewicz
Studio TV Dialog Energetyczny to zapis rozmów szansach, wyzwaniach i przeszkodach rozwoju poszczególnych branż energetyki odnawialnej w Polsce.

Wystawcy Pasażu Energetycznego GLOBEnergia 2018

O Pasażu Energetycznym GLOBEnergia

PASAŻ to kompleks stoisk eksperckich z gotową zabudową targową dla Sponsora. To strefa w której skupiamy wielu wystawców, przygotowana z myślą o zwiedzających, którzy poszukują ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Ideą pasażu jest szeroki dostęp do profesjonalnego zaplecza merytorycznego i produktowego dla klientów zainteresowanych kompletnymi systemami energooszczędnymi. Co istotne, wystawcy uczestniczą w  PASAŻU ENERGETYCZNYM Redakcji GLOBEnergia  pod własną marką, ale w specjalnie wydzielonej strefie przestrzeni targowej.

 

Redakcja zapewnia również serwis medialny tego wydarzenia.

Fotorelacja PASAŻ ENERGETYCZNY GLOBEnergia 2018

Organizator

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Zostań Partnerem Wydarzeń

Partnerom naszych wydarzeń oferujemy interesujące metody obecności na organizowanych przez nas imprezach.